Girişimcilik ve Teknoloji Konferansı -Intel Türkiye Genel Müdürü Aydın: "Her 100 girişimden 10…

  • Yazı boyutu
Girişimcilik ve Teknoloji Konferansı
  -Intel Türkiye Genel Müdürü Aydın:
  "Her 100 girişimden 10…

Girişimcilik ve Teknoloji Konferansı -Intel Türkiye Genel Müdürü Aydın: "Her 100 girişimden 10 tanesi başarılı oluyor, bir tanesi ise çok başarılı oluyor" -"İnternete dokunan her girişim fikri, gelişim gösterir"

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, her 100 girişimden 10 tanesinin başarılı olduğunu, bir tanesinin ise çok başarılı olduğunu belirterek, "İnternete dokunan her girişim fikri, gelişim gösterir" dedi.
     Ege Üniversitesi'nde düzenlenen "Girişimcilik ve Teknoloji Konferansı"nda konuşan Aydın, akıllı telefonlar ve bilgisayarlarla internete 5 milyar cihaz bağlandığını, 2020 yılında ise internete bağlı olan cihaz sayısının 50 milyarlara kadar çıkacağını kaydetti.
     Teknolojinin 8 yıl sonra insan hayatına daha fazla gireceğini, akıllı evler ve arabaların görüleceğini dile getiren Aydın şöyle konuştu:
     "2003 yılında ilk defa cep telefonlarına e-mail gelmeye başladı. 8 sene içinde inanılmaz bir ivme yakaladık. Cep telefonsuz hayatı artık gözümüzde canlandıramıyoruz. Dünyada 60 saniyede 700 bilgisayar satılıyor. Sosyalleşmenin yeni adı facebook ve twitter kullanımı. Farklılaşıyoruz ve hayatımızı devam ettiriyoruz.
     Girişimciliğin zamanı ve ruhu vardır. Bugünün girişimcilere teknolojiye dokunmak zorundalar. Bakkallar, marketler MSN'yi sipariş almak için kullanıyor, elektronik alışveriş merkezleri artmaya başladı. Bunlar günümüz ortamının yeniden tanımlandığını gösteriyor. Gazeteciliğin basılı anlamda 2020 yılında sona ereceği belirtiliyor. Bugün artık gençlerin çoğu basılı gazete yerine teknolojik gazeteciliği takip ediyor. Bundan dolayı yeni girişimcilere ihtiyacımız var.
     Türkiye'de girişimci sayısı teşviklerle arttırılmaya çalışıyor. Çünkü istihdam artıyor. Gidecek çok yolumuz var. Girişimciler cesaretli olmalı. Konuyu bilerek o konu üzerinde çalışmalı. Her 100 girişimden 10 tanesi başarılı oluyor, bir tanesi ise çok başarılı oluyor. İnternete dokunan her girişim fikri, gelişim gösterir."
     Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan ise, Kurban Bayramı sonrasında kullanılmaya başlayacak olan Windows 8'in getireceği yenilikleri anlattı.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir