Girişimcilere tam destek!

  • Yazı boyutu
Girişimcilere tam destek!

KOSGEB ve Halkbank'tan girişimcilere destek

KOSGEB ve Halkbank, girişimciliğin desteklenmesi ve girişimcilik kültürünün yaygınlaşması amacıyla, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi "İlk adım" Sosyal Sorumluluk İşbirliği Protokolü'nü imzalayacak.
     KOSGEB'ten yapılan yazılı açıklamada, proje ile kendi işini kurmak isteyen genç girişimci adaylarına uygulamalı girişimcilik eğitimi ve KOSGEB Yeni Girişimci Desteği'nden faydalanma imkanın sunulacağı belirtilerek, girişimcilere üniversitelerde "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"nin verilmesi ve bu eğitimlerden mezun olup işini kuran girişimcilerin 27 bin lira geri ödemesiz, 70 bin lira geri ödemeli destekten oluşan "KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine" başvurabilmelerinin sağlanacağı bildirildi.
     KOSGEB'in 2010 yılı haziranda uygulamaya geçirdiği Yeni Destek Programlarında yer alan "Girişimcilik Destek Programı" kapsamındaki "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"nin en az 60 saatlik eğitim ve atölye çalışması ile iş planı hazırlanmasını kapsadığı belirtildi.
     Başta istihdam olmak üzere, ekonomik ve sosyal anlamda son derece önemli işlevleri yerine getiren girişimciliğin desteklenmesi için KOSGEB ve Halkbank arasındaki işbirliği protokolünün yarın imzalanacağı kaydedildi.
    
    
    


Bu haberi 255 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir