Giresun Valiliği'nden "fındık" genelgesi -Genelgede, fındığın gerçek değerinde satılması ve…

  • Yazı boyutu
Giresun Valiliği'nden "fındık" genelgesi
  -Genelgede, fındığın gerçek değerinde satılması ve…

Giresun Valiliği'nden "fındık" genelgesi -Genelgede, fındığın gerçek değerinde satılması ve pazarda rekabet edebilmesi için üreticilerin dikkat etmesi gereken konular sıralandı

Giresun Valiliği, fındığın gerçek değerinde satılması ve pazarda rekabet edebilmesi için üreticilerin dikkat etmesi gereken konuların yer aldığı genelge yayımladı.
     Vali Dursun Ali Şahin imzasıyla valiliğin web sayfasında yayımlanan genelgede, toplanan fındığın pazara indirilmeye başlanmasıyla fındık fiyatlarının gerçek değerinin altında seyretmesi nedeniyle üreticilerin mağduriyetinin müşahede edildiği belirtildi.
     Genelgede, en önemli ihraç ürünleri arasında yer alan ve yoğun emekle üretilen fındığın gerçek değerinde satılması ve pazarda rekabet edebilmesi için üreticilerin dikkat etmesi gereken konular şöyle sıralandı:
     "Ürününüzü toptan pazara indirmeyin. İhtiyacınız kadar fındığınızı pazara getirin. Çok fazla miktarda fındık pazara indirilirse fiyatlar olumsuz yönde etkilenir. Bu durum üreticilerimizin emeğinin karşılığını alamamasına ve dolayısıyla fiyatın düşmesine sebebiyet verecektir. Üreticilerimizin kesinlikle fındıklarını emanete vermemeleri gerekmekte, emanete bırakılan fındıklar piyasanın ihtiyacını karşıladığı için ürün fiyatının düşmesine sebep olmakta. Fındığın pazara indirilmesi konusunda üreticilerimiz birlikte hareket ederlerse ürünlerini gerçek değerinde pazarlamış olacaklardır."
    
    
    

Bu haberi 282 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir