Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından denizlerde sıkı denetim -Bakanlık, geçen ay 7 bin 829…

  • Yazı boyutu
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından denizlerde sıkı denetim
  -Bakanlık, geçen ay 7 bin 829…

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından denizlerde sıkı denetim -Bakanlık, geçen ay 7 bin 829 noktada gerçekleştirdiği rutin denetimlerde 231 iş yeri ve kişiye toplam 230 bin 123 lira para cezası kesti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, geçen ay balık varlığının korunmasına yönelik 7 bin 829 noktada gerçekleştirdiği rutin denetimlerde, 231 iş yeri ve kişiye toplam 230 bin 123 lira para cezası kesti.
     Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, balık varlığının korunması ve yasa dışı avcılığın engellemesi için denetimlere hız kesmeden devam ediliyor.
     Buna göre denetimler denizler, balıkçı barınakları, yol güzergahları, balık halleri, işleme tesisleri, soğuk hava depoları ve perakende satış yerlerinde gerçekleştirildi.
     Bu yıl yürürlüğe giren avcılık tebliğinde yer alan değişikliklerdeki düzenlemelerin de dikkate alındığı kontrollerde, balık boy ve zaman yasakları, seyir defteri, gemi-şahıs ruhsatları ve izin belgeleriyle av araçlarının uygunluğu denetlendi.
     Kasım ayı içerisinde 7 bin 829 noktada gerçekleşen rutin denetimlerde 231 iş yeri ve kişiye toplam 230 bin 123 lira para cezası kesildi.
     Yapılan denetimlerde balık boyları ve avlanma zamanına uyulup uyulmadığı da kontrol edildi. Başta lüfer olmak üzere şartlara uygun olmayan 41 bin 285 kilogram ürüne ve kullanımı yasaklanmış olan 375 adet misina ağına el konuldu.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir