Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: -"Expo 2016 sürecinde Antalya'da büyük bir kongre…

  • Yazı boyutu
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker:
  -"Expo 2016 sürecinde Antalya'da büyük bir kongre…

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: -"Expo 2016 sürecinde Antalya'da büyük bir kongre merkezinin yapılması konusunda karar aldık"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Antalya Expo 2016 sürecinde şehre kalıcı eserler kazandırılması ve Antalya'da büyük bir kongre merkezinin yapılması konusunda karar aldıklarını bildirdi.
     Bakan Eker, Tepeprime'daki Antalya EXPO 2016 Ankara Ofisi'nde Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın da aralarında bulunduğu yetkililerle Antalya EXPO 2016 Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.
     Eker, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, "Expo 2016 sürecinde şehre kalıcı eserler kazandırılması ve Antalya'da büyük bir kongre merkezinin yapılması konusunda prensip kararı aldık" diye konuştu.
     Bir sonraki yönetim kurulu toplantısının 8 Mart 2013 Cuma günü Antalya'da yapılacağını bildiren Eker, Antalya Expo 2016 bölgesinde dikilecek ağaçlara yönelik çalışmaların da devam edeceğini söyledi.
     Antalya Aksu'daki Expo 2016'nın gerçekleştirileceği alanda 100'e yakın metruk bina bulunuyor. Bu binaların yerine Expo 2016 alanı ve kongre merkezi yapılması planlanıyor. Bu alana ayrıca 36 türden 25 bin ağaç dikilmesi hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir