GGYD Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kınaş: -"Düşük gelirliler de Bireysel Emeklilik Sistemi…

  • Yazı boyutu
GGYD Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kınaş:
  -"Düşük gelirliler de Bireysel Emeklilik Sistemi…

GGYD Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kınaş: -"Düşük gelirliler de Bireysel Emeklilik Sistemi fırsatını değerlendirmeli" -"İster para biriktirmek, isterse emeklilik dönemlerinde ek gelir sağlamak amacıyla olsun sisteme dahil olan herkesin kazancı büyük olacak"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kınaş, düşük gelirlilerin de Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fırsatını değerlendirmesi gerektiğini belirtti.
     Kınaş, yaptığı yazılı açıklamada, yeni yılla birlikte uygulamaya sokulan yeni Bireysel Emeklilik Sistemi'nin, sadece yüksek gelirlilere değil, orta ve düşük gelirli vatandaşlara da büyük avantajlar sağlayacağını vurguladı. Devlet katkılı yeni sistem ile katılımcıların tasarrufa özendirildiğini hatırlatan Kınaş, BES'te tüm katılımcılara, yatırdıkları katkı payının yüzde 25'i oranında devlet katkısı sağlanacağını anımsattı.
     Kınaş, şunları kaydetti:
     "Sisteme dahil olmak isteyenler ev hanımı da olabilir, çalışan da, 18 yaşından büyük öğrenci de. Bizim önerimiz, gelir düzeyi ne olursa olsun geleceğini düşünen herkesin bu sistemden, bu fırsattan yararlanması. Emeklilik dönemlerini rahat geçirmek, yaşlandığında refah düzeylerini korumak isteyenlerin küçük meblağlarla bu sisteme dahil olması büyük önem arz ediyor.
     Bireysel Emeklilik Sistemi'nde uygulanmaya başlayan bu metod insanlarımız için önemli bir fırsat. Tasarruf arttıran önlemlerin yaşama geçirilmesiyle birlikte geliri ne olursa olsun herkes etkin ve güvenilir biçimde tasarruf imkanı elde edecek. Devlet katkısından yararlanarak tasarruf etmeye başlayacak vatandaşlarımız bunun artılarını ilerleyen yaşlarında çok iyi görecek. İster para biriktirmek, isterse emeklilik dönemlerinde ek gelir sağlamak amacıyla olsun sisteme dahil olan herkesin kazancı büyük olacak."
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir