GGYD'den "Nilüferler Yetişiyor" Projesi -GGYD Başkanı Allıoğlu: -"Bundan sonra…

  • Yazı boyutu
GGYD'den "Nilüferler Yetişiyor" Projesi
  -GGYD Başkanı Allıoğlu:
  -"Bundan sonra…

GGYD'den "Nilüferler Yetişiyor" Projesi -GGYD Başkanı Allıoğlu: -"Bundan sonra gerçekleştireceğimiz projelerin geliri ile öğrencilerimize burs imkanı sağlamak istiyoruz"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Nezih Allıoğlu, dernek olarak gerçekleştirecek projelerin geliri ile öğrencilere burs sağlamak istediklerini, projenin adının "Nilüferler Yetişiyor" olduğunu bildirdi.
     Allıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ihtiyaç sahibi gençlere burs vermek istediklerini belirterek, derneğin bundan sonra gerçekleştirecekleri projelerin geliriyle öğrencilere burs imkanı sağlamak istediklerini kaydetti.
     Kız öğrencileri zor şartlar altında büyüyen Nilüfer çiçeğine benzettiklerini anlatan Allıoğlu, "Nilüferler yetişiyor" adını verdikleri projeyle kızların rahat bir şekilde okuyabilmesi için burs fonunda para biriktireceklerini ve bu fonla da kızların eğitimlerine katkıda bulunacaklarını ifade etti.
    
     -"30 girişimci yetiştireceğiz"-
    
     Allıoğlu, dernek bünyesindeki Girişimcilik Akademisi ile KOSGEB arasında çalışma yapılacağını belirterek, "Bu çalışmalar kapsamında 30 kişiye girişimcilik dersi verilecek ve ders sonrasında girişimcilerimize yeni iş yerlerini açmaları konusunda yardımcı olacağız" ifadesini kullandı.
     GGYD'nin bazı faaliyetleri hakkında da bilgi veren Allıoğlu, 10 okuldaki toplam 1.058 öğrenciye giyecek yardımı yaptıklarını kaydederek, bu ay da farklı okullarda eğitim gören 2 bin 500 öğrenciye kıyafet ve bot yardımı yapacaklarını bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 319 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir