GGYD Başkanı Allıoğlu: -"İstihdam artışının yanı sıra kayıtdışı istihdamın da büyük oranda önüne…

  • Yazı boyutu
GGYD Başkanı Allıoğlu:
  -"İstihdam artışının yanı sıra kayıtdışı
  istihdamın da büyük oranda önüne…

GGYD Başkanı Allıoğlu: -"İstihdam artışının yanı sıra kayıtdışı istihdamın da büyük oranda önüne geçildi"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, işsizliğin azaltılmasına yönelik çalışmaların umut verici olduğunu belirterek, "İstihdam artışının yanı sıra kayıtdışı istihdamın da büyük oranda önüne geçildi" dedi.
     Allıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, işsizliğin azaltılmasına yönelik çalışmaların umut verici olduğunu kaydederek, bu çalışmaların iş dünyasında da heyecan yarattığını ifade etti.
     Bu yıl yürürlükten kalkan 5084 sayılı kanun sayesinde İç Anadolu Bölgesi'nde 2004'ten bu yana 211 binden fazla istihdam oluşturulduğuna dikkati çeken Allıoğlu, şöyle devam etti:
     "İstihdam artışının yanı sıra kayıtdışı istihdamın da büyük oranda önüne geçilmiştir. Şimdi bu kanunun yerine ilgili bakanlıklar, yeni bir istihdamı teşvik paketinin hazırlığı içerisinde. Yeni istihdamı teşvik paketinin kapsamını ve şartlarını merakla bekliyoruz."
     Yeni istihdamı teşvik paketinin iş dünyasına moral ve motivasyon sağlayacağına işaret eden Allıoğlu, yeni teşvik paketinin istihdam üzerindeki prim ve vergi yükünü hafifletmesi ve iş dünyasının rekabet gücünü arttırmasına olanak vermesini beklediklerini kaydetti.
     Allıoğlu, yapılmasını istedikleri söz konusu paket kapsamında istihdam yaratan, devlete karşı sorumluluklarını yerine getiren işletmelerin korunması gerektiği ve istihdam yaratacak işletmelere vergi ile sigorta avantajı sağlanarak paketin kapsayacağı bölge sayısının da fazla tutulmasını istedi.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir