GGYD Başkanı Allıoğlu: -"'Bir fikrim var' diyen ancak bunu yaşama geçirme cesareti ve bilgisi…

  • Yazı boyutu
GGYD Başkanı Allıoğlu:
  -"'Bir fikrim var' diyen ancak bunu yaşama geçirme 
  cesareti ve bilgisi…

GGYD Başkanı Allıoğlu: -"'Bir fikrim var' diyen ancak bunu yaşama geçirme cesareti ve bilgisi olmayan kadınların elinden tutacağız"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, kadın girişimci adaylarına destek olacaklarını belirterek,"(Bir fikrim var) diyen ancak bunu yaşama geçirme cesareti ve bilgisi olmayan kadınların elinden tutacağız" dedi.
     Allıoğlu, yaptığı yazılı açıklamasında, ekonominin büyümesi için istihdamın, istihdam artışı için de girişimciliğin büyük önem taşıdığına dikkati çekerek, Türkiye'de kadın ve genç girişimci sayısının yeterli düzeyde olmadığını belirtti.
     Sermayesi olmayan girişimci adayı kadınlara KOSGEB, MARKA, kalkınma ajansları ve birçok bakanlığın belli fonlar ayırdığını anımsatan Allıoğlu, kadın girişimci adaylarındaki "cesaretsizlik" nedeniyle hala hedeflenen kadın girişimci sayısına ulaşılamadığını ifade etti.
     Kadın girimcilere maddi destek sağlanmasının yanında, manevi destekte geri kalındığı belirten Allıoğlu, kadın girişimcilerin yanında olacaklarını, 'Bir fikrim var' diyen ancak bunu yaşama geçirme cesareti ve bilgisi olmayan kadınlara destek olacaklarını kaydetti.
    
     -"Kadınlara pozitif ayrımcılık istiyoruz"-
    
     İş yaşamındaki yönetici kadın sayısının da düşük olduğunu anımsatan Allıoğlu, "Genel müdür düzeyindeki yöneticilerin sadece yüzde 23'ünü, orta düzey yöneticilerin yüzde 22'sini, alt düzey yöneticilerin ise yüzde 21'ini kadınların oluşturduğunu göz önünde bulundurursak, kadınların ekonomik dünyada yeterince varlık gösteremediklerini daha iyi anlayabiliriz. Biz GGYD olarak bu anlamda kadınlar için pozitif ayrımcılık yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.
     Allıoğlu, Türkiye'nin 2023'de dünyanın en büyük 10'ncu ekonomisi olabilmesi için girişimci sayısının artması gerektiğine işaret ederek, bu hedefe "evde oturan" yada kayıtdışı çalışan kadınlarla ulaşmanın mümkün olamayacağının altını çizdi.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir