GGYD Başkanı Allıoğlu: -"Ankara Mobilyacılar Sitesi'nin, OSB statüsüne kavuşturulmasına yönelik…

  • Yazı boyutu
GGYD Başkanı Allıoğlu:
  -"Ankara Mobilyacılar Sitesi'nin, OSB statüsüne 
  kavuşturulmasına yönelik…

GGYD Başkanı Allıoğlu: -"Ankara Mobilyacılar Sitesi'nin, OSB statüsüne kavuşturulmasına yönelik çalışmalar son derece yerindedir. Kararın TBMM'den çıkmasını bekliyoruz"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, Ankara Mobilyacılar Sitesi'nin, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) statüsüne kavuşturulmasına yönelik çalışmaların yerinde olduğunu belirterek, kararın TBMM'den çıkmasını beklediklerini ifade etti.
     Allıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Mobilyacılar Sitesi'nin, Türkiye'nin en büyük mobilya üretim merkezlerden biri olduğuna dikkati çekerek, "Bugün yüz binlerce ev ve işyerinde, Siteler'de üretilmiş mobilyalar güvenle kullanılıyor. 5 binden fazla işyerinin faaliyet gösterdiği, on binlerce insanın ekmek yediği Ankara Siteler, hem kent, hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyor" ifadelerini kullandı.
     Buna karşın Siteler'in gelişen teknoloji ve değişen dünyaya ayak uydurmakta güçlük çektiğini ileri süren Allıoğlu, firmaların Ar-Ge ve inovasyona yeterince önem vermediklerini, markalaşmaya bütçe ayırmadıklarını savunarak, Siteler'deki firmaların fabrikasyon üretim karşısında rekabet edemez hale geldiklerini kaydetti.
     Bu noktada OSB çalışmalarını çok önemsediklerini belirten Allıoğlu, açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:
     "Ankara Mobilyacılar Sitesi'nin, OSB statüsüne kavuşturulmasına yönelik çalışmalar son derece yerindedir. Kararın TBMM'den çıkmasını bekliyoruz. Siteler'in OSB statüsüne alınması konusunda atılan her adımı, gösterilen tüm çabayı takdire değer buluyoruz. Siteler'de faaliyet gösteren işletmeler OSB'lere sağlanan teşvik ve kredilerden faydalanabilecek, bu da yatırımların artmasına, mevcut işletmelerin işlerini büyütmesine, ihracat artışına yol açacaktır. Siteler'e yakışmayan alt ve üst yapı sorunları da yine aynı çerçevede ele alınarak giderilecektir."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir