GGYD Başkanı Allıoğlu: -"2013'te piyasalar biraz daha rahatlatılmalı"

  • Yazı boyutu
GGYD Başkanı Allıoğlu:
  -"2013'te piyasalar biraz daha rahatlatılmalı"

GGYD Başkanı Allıoğlu: -"2013'te piyasalar biraz daha rahatlatılmalı"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, 2013 yılında piyasaların biraz daha rahatlatılması gerektiğini kaydetti.
     Allıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ekonomisinin 2012 yılındaki performansını, 2013 yılına ilişkin beklentilerini değerlendirdi.
     Küresel piyasalardaki sıkıntılar nedeniyle birçok ülkenin iflasın eşiğine geldiğini, Türkiye'nin ise bu olumsuz tablodan sıyrılmayı başardığını belirten Allıoğlu, "Cari açık, enflasyon ve işsizlikle mücadelede gelinen nokta son derece umut vericidir, bütün bunlardaki iyileşmenin ve ekonomik büyümenin sürdürülebilir olması için 2013'te gereken tedbirler alınmalı, yapısal reformlara ağırlık verilmelidir. 2013'te piyasalar biraz daha rahatlatılmalı" ifadesini kullandı.
     Allıoğlu, Ar-Ge, teknoloji ve inovasyona önem verilmesi gerektiğine dikkati çekerek, girişimcilerin desteklenmesi, şirketlerin markalaşmaya gereken özeni göstermesi, kamu ve özel sektörün üzerine düşen görevleri yerine getirmesiyle 2013 yılının, 2012'den daha iyi geçeceğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir