Genç Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Burcu Akdarı Toprak: -"Avrupa Birliği üyeliği,…

  • Yazı boyutu
Genç Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Burcu Akdarı Toprak:
  -"Avrupa Birliği üyeliği,…

Genç Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Burcu Akdarı Toprak: -"Avrupa Birliği üyeliği, komşularla sıfır sorun, üretim ve ihracata dayalı ekonomik kalkınma gibi ana başlıklar Suriye ve artan terör olaylarından olumsuz etkilenmemeli"

Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) Başkanı Burcu Akdarı Toprak, Avrupa Birliği üyeliği, komşularla sıfır sorun, üretim ve ihracata dayalı ekonomik kalkınma gibi ana başlıkların Suriye ve artan terör olaylarından olumsuz etkilenmemesi gerektiğini bildirdi.
     Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemde artan terör olayları ve her geçen gün şiddetlenen Suriye'deki iç savaşın Türkiye'nin yıllardır başarıyla izlediği rotayı bozmaması gerektiğini vurgulayarak, "Bugün geldiğimiz noktada Avrupa Birliği üyeliği, komşularımızla sıfır sorun, üretim ve ihracata dayalı ekonomik kalkınma gibi ana başlıkların gündem dışı kaldığını görüyoruz. Türkiye hızla kendi gündemine dönmeli" değerlendirmesinde bulundu.
     Küresel krizin yaşandığı bir dönemde Türkiye'nin ekonomik ve siyasal duruşuyla tüm dünyaya örnek olduğunu ifade eden Toprak, toplumun büyük kesiminin takdirini toplayan rasyonel politikalardan taviz verilmemesini istedi.
    
     -"Türkiye kendi realiteleriyle hareket etmeli"-
    
     Türkiye'nin orta ve uzun vadeli geleceğinin, geçici nitelik taşıyan bölgesel gündemden zarar görmemesi gerektiğine dikkati çeken Burcu Akdarı Toprak, şöyle devam etti:
     "Siyaset ve ekonomi yönetimi, son yıllarda hayata geçirdiği başarılı uygulamalarla bir yandan insanımıza daha fazla iş ve üretim imkanı sunarken öte yandan dünya genelinde ülkemizin itibarını artıran ciddi başarılara imza attılar. Ancak şimdi gördüğümüz resim pek de net değil.
     Ülkemizin güney doğusundaki terör yangını her geçen gün büyüyor. Ülkemizi savunmak için şehit düşen asker ve güvenlik güçlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyor, terör saldırılarını lanetliyoruz.
     Öte yandan komşularımızla "sıfır sorun" politikasında sapmalar söz konusu. Avrupa Birliği üyeliği ve bu çerçevede başlatılan müzakerelere uzak kalındı. Ekonomiyi soğutma çabaları sırasında ortaya çıkan sorunların çözümünde gayret gösterilmesi gerekir. Özetle Türkiye rüzgarın seyrine göre değil, kendi realitelerine göre hareket etmeli, gerçek gündemine dönmeli."
     GYİAD Başkanı, Türkiye'nin sorunlarının sadece iktidarın değil, muhalefet partilerinin ve alanında söz söyleme yetkinliğine sahip tüm sivil toplum örgütlerin problemi olduğuna belirterek, çözüm üretme noktasında el birliği ile hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir