Genç işadamlarına AB eğitimi -Avrupa Birliği Bakanlığı ve İngiltere Büyükelçiliği…

  • Yazı boyutu
Genç işadamlarına AB eğitimi
  -Avrupa Birliği Bakanlığı ve İngiltere Büyükelçiliği…

Genç işadamlarına AB eğitimi -Avrupa Birliği Bakanlığı ve İngiltere Büyükelçiliği organizasyonuyla Ege'deki genç işadamı sivil toplum örgütlerine AB eğitimi verildi

İzmir'de, Avrupa Birliği Bakanlığı ve İngiltere Büyükelçiliği organizasyonuyla genç işadamı sivil toplum örgütü temsilcilerine AB eğitimi verildi.
     Crowne Plaza Oteli'nde düzenlenen "Genç İşadamları AB Yolunda" başlıklı eğitimle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Kurumsal Yapılanma Başkanı Pınar Tanlak, ilki İstanbul'da düzenlenen eğitimlerin ikincisinin İzmir'de, son eğitimin de Gaziantep'de verileceğini ifade etti.
     Bakanlık olarak AB vizyonunu toplumun tüm kesimlerine yayabilmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirten Tanlak, genç işadamlarının AB pazarı ile çok yakın iletişim içinde bulunduğunu dile getirdi.
     Tanlak AB pazarıyla ticaret hacminin çok yüksek olduğunu ancak özellikle vize serbestisi, vergi muafiyetleri ve AB fonları konusunda bilgi eksikliklerinin bulunduğunu saptadıklarını kaydetti.
     Bu amaçla İngiltere Büyükelçiliği katkısıyla eğitimler düzenlediklerini söyleyen Tanlak, İzmir'deki eğitime Ege Bölgesi'nden genç girişimcilerin oluşturduğu sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin katıldığına işaret etti.
     Tanlak, "Türkiye'nin yarınına yatırım yapan genç işadamlarının AB konusundaki farkındalıklarının artırılması AB'ye tam üyelik sürecinde oldukça önem taşıyor. Projeyle genç işadamları AB konusunda temel bilgi seviyesine ulaşmış olacak" dedi.
     Eğitime Ege Bölgesi'ndeki 14 sivil toplum örgütünden temsilci katıldı.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir