Genç işadamları ve akademisyenler, Rusya'da nükleer santral gezdi

  • Yazı boyutu
Genç işadamları ve akademisyenler, Rusya'da nükleer santral gezdi

Genç işadamları ve akademisyenler, Rusya'da nükleer santral gezdi

Genç işadamları ve akademisyenlerin, Akkuyu Nükleer Santrali'nin benzeri olarak nitelendirilen Rusya'daki Novovoronej Nükleer Santrali'nde incelemelerde bulunduğu bildirildi.
     Akkuyu NGS AŞ Basın Servisi'nden yapılan yazılı açıklamada, Adana'dan Genç İşadamları Derneği (AGİAD) üyeleri ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) akademisyenlerin katılımıyla 5 Ekim'de Novovoronej Nükleer Santrali'ne gezi düzenlendiği belirtildi.
     Grubun, makine dairesi ile 3, 4 ve 5'inci ünitenin kontrol odalarını ziyaret ettiği, daha sonra Novovoronej-2'nin inşaatını incelendiği ifade edilen açıklamada, genç işadamlarının, nükleer santraldeki işletme güvenliği, çevre koruma ve çalışanların sağlığı gibi konularla ilgilendiği kaydedildi.
     Açıklamada, İşletme Tecrübeleri ve Hata Araştırma Departmanı Başkanı Evgeniy Romanov'un nükleer güç santralinin güvenliğiyle ilgili, "Santralin işletmede olduğu 48 yılda uluslararası nükleer olay ölçeğine göre 'sıfır'ın üzerinde acil durum yaşanmadı" sözlerine yer verildi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir