Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Allıoğlu: -"Girişimcilerin ve büyümek isteyen firmaların…

  • Yazı boyutu
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Allıoğlu:
  -"Girişimcilerin ve büyümek isteyen firmaların…

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Allıoğlu: -"Girişimcilerin ve büyümek isteyen firmaların önünü açmak, ekonomik kalkınmaya ciddi katkı sağlamak için ülkemizde de girişim sermayesi fonları oluşturulmalı"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, Türkiye'de girişimciliğin önündeki en büyük engelin sermaye olduğunu bildirdi.
     Allıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, risk sermayesinin önemine dikkati çekerek, bu konuda yaşanan eksikliğin biran önce ortadan kaldırılması gerektiğini ifade etti. Sermaye ve yatırım için ciddi boyutta mali desteğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Allıoğlu, şunları kaydetti:
     "Girişimcilerin ve büyümek isteyen firmaların önünü açmak, ekonomik kalkınmaya ciddi katkı sağlamak için ülkemizde de girişim sermayesi fonları oluşturulmalı. Girişimci ruha sahip, parlak fikirler üreten, sıra dışı projeler sunan ancak bu fikirleri yatırıma dönüştürecek parayı bulamayanlar için girişim sermayesi adeta kurtarıcıdır. Yurt dışında son derece yaygın olan girişimci sermayesi, ülkemizde ise sadece KOSGEB ve birkaç kuruluşun ilgi alanındadır. Bu kesinlikle yeterli değildir. Biran önce yabancı ülkelerdeki girişimci sermayesi fonlarının ülkemizde de yapılandırılması, fonların yaratıcı fikirlere sahip girişimcilerle, büyümek isteyen ancak kaynak bulamayan küçük ve orta boy işletmelerle buluşturulması gerekmektedir"
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir