Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Allıoğlu: -"Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi…

  • Yazı boyutu
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Allıoğlu:
  -"Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi…

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Allıoğlu: -"Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi verilerine göre 2011 yılında 65. sırada bulunurken, 2012 yılında 74. sıraya geriledi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, ekonomik büyüme, ihracat artışı ve cari açığın önlenmesi için büyük önem taşıyan inovasyon konusunda Türkiye-nin dünyada 74. sıraya gerilediğini belirtti.
     Allıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, "Global Innovation Index (Küresel İnovasyon Endeksi)-in verilerine göre Türkiye'nin inovasyon kullanımında dünyada 2009 yılında 51. sırada, 2010 yılında 67. sırada, 2011 yılında 65. sırada olan Türkiye ne yazık ki 2012 yılında 74. sıraya gerilemiştir" dedi.
     Yeni pazarlara girebilmek ve hali hazırdaki pazarlarda büyüyebilmek için en iyi rekabet aracının inovasyon olduğu kaydeden Allıoğlu, Türkiye-nin inovasyon konusundaki eksikliğinin giderilmesi için toplumun her kesiminin ilgisi ile sanayi-üniversite işbirliğini de içine alacak geniş kapsamlı bir eylem planının gerekli olduğunu bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 120 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir