Genart Medya, Twitter'ın Türkiye'deki reklam satış ortağı oldu -Twitter Ajans ve Marka…

  • Yazı boyutu
Genart Medya, Twitter'ın Türkiye'deki reklam satış ortağı oldu
     -Twitter Ajans ve Marka…

Genart Medya, Twitter'ın Türkiye'deki reklam satış ortağı oldu -Twitter Ajans ve Marka İlişkileri Başkanı Melissa Barnes: "Türkiye bizim için çok önemli bir pazar" -Genart Medya Kurucu Ortağı Burak Yılmaz: "Türkiye'deki aktif Twitter kullanıcılarının sayısı giderek artıyor"

Genart Medya, Twitter'ın Promoted Products adı altındaki, reklama yönelik ürünlerinin Türkiye lansmanını yaparak Twitter'in Türkiye'deki resmi reklam satış ortağı oldu.
     Twitter, Genart Medya ve Connect Ads yöneticileriyle birlikte Coca-Cola, Turkcell ve Unilever yöneticilerinin de etkinliğe Premium, Gold ve Silver sponsor olarak katıldığı toplantıda konuşan Twitter Ajans ve Marka İlişkileri Başkanı Melissa Barnes, Türkiye'nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu belirterek, diğer ülkelerde öğrendikleri stratejileri Türkiye'de de uygulayacaklarını söyledi.
     Barnes şunları anlattı:
     "Bu işbirliği Twitter'ın 'Promoted Products' ürünlerinin uluslararası yayılımında heyecanlı bir dönemin başlangıcıdır. Geçtiğimiz yıl, Twitter'ın Türkiye'deki aktif kullanıcı tabanının iki kat büyüdüğünü gördük. Bunun yanı sıra bazı büyük markalara daha geniş bir tüketici grubuyla iletişim kurma ve Twitter-ı pazarlama stratejilerine entegre etme imkanını vermekten dolayı heyecanlıyız."
     Genart Medya'nın Kurucu Ortağı Burak Yılmaz da işbirliğinin kendileri için öneminden bahsederek şu değerlendirmelerde bulundu:
     "Bu yıl, hem Genart Medya ailesini hem de Türkiye'deki reklamverenleri son derece heyecanlandıran bir gelişmenin öncüsü olmaktan mutluluk duyuyoruz. 2013 yılı itibariyle, Twitter'ın Türkiye-deki resmi reklam satış ortağı olarak çalışmalarımızı sürdürecek ve ülkemizdeki ajanslar ile reklam veren kuruluşların Twitter'ın sunduğu avantajlardan ayrıcalıklı bir şekilde yararlanmalarını sağlayacağız.
     Twitter'ın Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarının reklam satış haklarının yönetimi, bölgenin en büyük oyuncusu olan Connect Ads şirketine ait durumda. Türkiye'deki pazarın büyüklüğü ve veriminin de bilincinde olan Connect Ads, Türkiye pazarına güvenilir bir iş ortağı ile girmek üzere Twitter ile birlikte bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi ve bu doğrultuda işbirliği yapmak için Genart Medya-yı seçtiler."
     Türkiye'deki rakamlara ilişkin açıklamalar da yapan Yılmaz şu bilgileri verdi:
     "Internet World Stats'in Ekim 2012 tarihli araştırmasına göre, Türkiye nüfusunun yüzde 44,4'ü internet kullanıcısı. Bu nedenle Türk markalarının internet reklamcılığına olan ilgisi her gecen gün artıyor. 2012 IAB Türkiye raporuna göre dijital reklam yatırımları bir önceki yıla göre yüzde 34,6 oranında artarak, yılın ilk 6 ayında 416 milyon liraya ulaştı. Bugün Türkiye-de yapılan reklam yatırımlarının yüzde 17'si internet reklamlarına ayrılmaya başladı.
     Twitter ise geçen yıl dünya genelinde yüzde 40, Türkiye'de ise yüzde 100'lük büyüme oranıyla en hızlı büyüyen sosyal ağ konumunda. Ayrıca dijital reklam harcamalarında yaşanan artış, markaları ve reklamverenleri, dijital dünyada tüketici davranışlarını ve ilgi alanlarını araştırmaya ve bu değerli datayı yorumlamaya itiyor. Bu nedenle Twitter'ın Türkiye pazarındaki yeri büyük önem arz ediyor."
    
     -"Türkiye'de Twitter'ı ticari faaliyetlerine entegre etmek isteyen markaların sayısı giderek artıyor"-
    
     Burak Yılmaz, Twitter'ın, günde 400 milyondan fazla tweet atan 200 milyonun üzerindeki aktif kullanıcısıyla en önemli sosyal ağ olarak öne çıktığı değerlendirmesinde bulunarak şu ifadeleri kullandı:
     "Buna ek olarak Twitter kullanıcılarının yüzde 60'ının platforma mobil cihazları üzerinden erişmesi Türkiye gibi mobil kullanımın yükselişte olduğu ülkelerdeki hızlı büyümeye katkıda bulunuyor. Türkiye'de Twitter'ı ticari faaliyetlerine entegre etmek isteyen markaların sayısı giderek artıyor. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren markalar şimdiden müşteri tabanları ve kamuoyuyla iletişime geçmek, paylaşım yapmak, sohbetler başlatmak için Twitter'ı kullanmaya başlamış bulunuyor. Twitter'la olan işbirliğimiz kapsamında markaların pozitif bir imaj yaratmasına, takipçilerine etkin bir şekilde erişmelerine ve yeni takipçiler kazanmalarına yardımcı olacağız."
     Toplantıda paylaşılan bilgilere göre, Genart Medya, Twitter'ın Türkiye'deki resmi reklam satış ortağı olarak, "Promoted Products" ürünlerini satışa sunuyor. Böylece Türkiye'deki reklamveren firmalar, Genart Medya aracılığıyla ürün ve hizmetlerini Twitter kullanıcılarına duyurabilecekler. Genart Medya, Türkiye'de Twitter'ın reklam ürünlerini sunan tek firma olarak faaliyet gösterecek. Genart Medya aynı zamanda Twitter ürünlerinin daha etkin kullanımına ilişkin olarak, reklamverenler ve ajanslara yönelik eğitim çalışmaları da gerçekleştirecek. Reklamverenler Türkiye'deki Twitter kullanıcılarına Genart Medya ile ulaşabilecek.
    
    
    

Bu haberi 109 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir