Gemlik-Haliç arası 'Deniz Kuşu' ile 15-20 dakika...

  • Yazı boyutu
Gemlik-Haliç arası 'Deniz Kuşu' ile 15-20 dakika...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: "Deniz uçağı için son hazırlıklar yapılıyor. Onaylarla ilgili çalışmalar tamamlandığında en geç bir ay içinde seferleri başlatmış olacağız"

Gemlik ile İstanbul Haliç arasında başlatılacak deniz uçağı seferlerinde yer hizmetlerinin verileceği Gemlik Limanı'ndaki terminal binaları için son hazırlıklar yapılıyor.
     Gemlik Belediyesi Başkan Vekili Refik Yılmaz ile çalışmaları yerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BUDO ile Bursa-İstanbul arasında başlatılan deniz otobüsü seferlerine ilginin her geçen gün arttığını belirtti. Altepe, vatandaşlardan gelen talepler üzerine hazırlıklarını başlattıkları deniz uçağı seferleri için de son çalışmaların yapıldığını ifade etti.
     "Deniz Kuşu" için yer hizmetlerinin verileceği Gemlik İskelesi'ndeki iki binanın Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce kiralandığını ve bakım çalışmalarının BURULAŞ tarafından yapıldığını dile getiren Altepe, şöyle konuştu:
     "Onaylarla ilgili çalışmalar tamamlandığında en geç bir ay içinde seferleri başlatmış olacağız. 19 kişilik uçaklarla Gemlik'ten 15-20 dakikalık bir yolculukla Haliç'e ulaşılacak. Haliç zaten İstanbul'un merkezi. Oradan istediğiniz her noktaya ulaşmak mümkün. Yolcularımızın Gemlik'e ulaşımı ve İstanbul dönüşü kent merkezine bağlantıları ile ilgili hazırlıklarımız da sürüyor. Deniz uçağı seferlerinin şimdiden hem Gemlik'e hem de Bursa'ya hayırlı olmasını diliyorum."
    
    
    


Bu haberi 546 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir