"Gelişen Türkiye'de KOSGEB Misyonu" konulu konferans -KOSGEB Başkanı Kaplan: "KOSGEB amaç değil…

  • Yazı boyutu
"Gelişen Türkiye'de KOSGEB Misyonu" konulu konferans
  -KOSGEB Başkanı Kaplan: "KOSGEB amaç değil…

"Gelişen Türkiye'de KOSGEB Misyonu" konulu konferans -KOSGEB Başkanı Kaplan: "KOSGEB amaç değil araç olmalı"

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Mustafa Kaplan, KOSGEB'in işletmeler için amaç değil, araç olması gerektiğini söyledi.
     Kaplan, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Gelişen Türkiye'de KOSGEB Misyonu" konulu konferansta, artık hedefi olan, kendisini yarınlarda daha iyi konumlandırmak isteyen işletmelere bir araç halinde desteklerini sunacaklarını belirtti.
     Yeni dönemde, özellikle destek alma anlayışında eski algıların değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Kaplan, "İşletmelerimiz hedeflerini kendileri koymalı. KOSGEB de buna katkı sağlayan destek olan bir tarafta olmalıdır. KOSGEB amaç değil araç olmalı" dedi.
     Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "İşletmelerimizin, iş dünyamızın akışında, seyrinde bazı konuları ihmal ettiğimizi görüyoruz. KOSGEB olarak bu konulara ve ekonominin yeni kavramlarına işletmelerimizin dikkatini çekmek istiyoruz. Bizler bu büyük fotoğrafta sizlerin de yerinizi almanızı istiyoruz. Gelişen fotoğraf gelişen Türkiye'dir. Ve gelişen Türkiye'de gelişen KOBİ'lerimiz, gelişen girişimcilerimiz olarak yerinizi almanızı istiyoruz. Hatta rakiplerinize göre, daha farkında olarak bazı şeyleri yaparsanız daha fazla gelişme imkanınız var."
     Konferansın ardından Denizli'de "Girişimcilik Kursu"na katılanlara sertifikaları verildi.
    
    
    

Bu haberi 231 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir