Gelir İdaresi'nden "yeni nesil ödeme kaydedici cihaz" reklamı uyarısı

  • Yazı boyutu
Gelir İdaresi'nden "yeni nesil ödeme kaydedici cihaz" reklamı uyarısı

Gelir İdaresi'nden "yeni nesil ödeme kaydedici cihaz" reklamı uyarısı

Gelir İdaresi Başkanlığı, belirlenen şartları taşımayan bazı ödeme kaydedici cihazların "yeni nesil ödeme kaydedici cihaz" olarak tanıtıldığını belirterek mükellefleri uyardı.
     Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, bazı ödeme kaydedici cihazlarla ilgili olarak sanal ortamda yer alan ilan ve reklamlarda, 69 ve 70 seri numaralı genel tebliğlerde ve Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar Teknik Kılavuzunda belirtilen şartları taşımayan cihazların "Yeni Nesile Hızlı Yoldan Gidin, Yeni Nesil Teknoloji Mali Onaylı POS, Yeni Nesil Geçişe Uygun...vs" ibareler kullanılarak, mükellefler tarafından yanlış anlaşılabilecek şekilde tanıtımların yapıldığının görüldüğü bildirildi.
     Yeni nesil ödeme kaydedici cihazların listesinin Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde yayımlandığı belirtilen açıklamada, söz konusu listede yer almayan cihazların yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar kapsamında değerlendirilmesi ve kullanılmasının mümkün olmadığı kaydedildi.
     Açıklamada, ilgili tebliğlerde ve Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar Teknik Kılavuzunda belirtilen şartları taşımayan, diğer bir ifade ile yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar kapsamına girmeyen cihazların tanıtımlarında, mükelleflerin yanlış anlamalarına sebebiyet verebilecek ibareleri kullanmamaları ve mükelleflerin de bu tür yanıltıcı bilgilere itibar etmemeleri gerektiği vurgulandı.
    
    
    

Bu haberi 214 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir