"Geleneksel ramazan kredileri" -Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Kaya: -"Tüketiciler her…

  • Yazı boyutu
"Geleneksel ramazan kredileri"
  -Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Kaya:
  -"Tüketiciler her…

"Geleneksel ramazan kredileri" -Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Kaya: -"Tüketiciler her dönemde olduğu gibi ramazan ayında da bütçeleri doğrultusunda harcama yapmalı"

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, tüketicilerin ramazan ayı boyunca bütçeleri doğrultusunda harcama yapmaları gerektiğini söyledi.
     Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bankaların "geleneksel ramazan" kredisi reklamlarıyla tüketiCileri kredi almaya teşvik ettiğini savundu.
     Reklamlarda dini motiflerin kullanıldığına işaret eden Kaya, "Bankaların bu şekilde kredi pazarlamaya yönelmesi, 'yeter ki satalım' politikası olarak görülüyor. Bankalar, ramazan sonunda bayram ve tatil kredisi, ardından okullarla birlikte 'eğitim kredisi' diyerek sürekli kredi pazarlamaya çalışacaklardır" dedi.
     Kaya, tüketicilerin bütçeleri doğrultusunda, borçlanmadan ramazan ayını geçirmeleri gerektiğini vurgulayarak, "Tüketiciler her dönemde olduğu gibi, ramazan ayında da kendi bütçeleri doğrultusunda harcamasını yapmalı, başkalarının parasıyla ramazan ayını geçirmemelidir" şeklinde konuştu.
    
    
     yayıncı: Kemal Kaymak

Bu haberi 211 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir