Geleceğin ihracatçıları yetişiyor -AKİB tarafından kurulan "Akademi Girişimcilik Programı"nın…

  • Yazı boyutu
Geleceğin ihracatçıları yetişiyor
  -AKİB tarafından kurulan "Akademi Girişimcilik 
  Programı"nın…

Geleceğin ihracatçıları yetişiyor -AKİB tarafından kurulan "Akademi Girişimcilik Programı"nın yeni dönem kayıtları başladı

Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin (AKİB) çatısı altında kurulan "Akademi Girişimcilik Programı"nın kayıtları başladı.
     AKİB'den yapılan açıklamaya göre, ülke ihracatına yön verecek yeni ihracat neferlerinin, ülkeye en üst donanımla hizmet etmesini sağlamak amacıyla başlatılan Girişimcilik Programı'nın ilki geçen yıl tamamlandı. 4 ilden toplam 90 kişinin mezun olduğu programı tamamlayan kursiyerlerin yüzde 70'i kendi işlerini kurdu veya dış ticaret alanında uzman olarak çalışma hayatına atıldı.
     AKİB Koordinatör Başkanı Adnan Ersoy Ulubaş, açıklamada, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek programa 100 kişinin alınacağını belirtti.
     Katılımcıların tamamı alanında uzman eğitmenler tarafından, 120 saat dış ticaret, 60 saat girişimcilik, 48 saat mesleki İngilizce, 40 saat kişisel gelişim, 16 saat word-excell-power point eğitimi ve 24 saat proje yazma konularında eğitileceğini ifade eden Ulubaş, "Toplam 324 saatlik bu eğitim süreci sonunda ihracatçı adaylarına 6 ayrı sertifika ve diploma verilecek. Diplomanın gelecekte tüm ihracatçı firmalarımız tarafından aranılacak bir yetkinlik belgesi olmasını hedefliyoruz" ifadelerine yer verdi.
     Mezuniyet sonrasında, kursiyerlerin tamamının KOSGEB girişimcilik hibe ve kredi desteğinden faydalanabileceklerini anlatan Ulubaş, şöyle devam etti:
     "Proje kapsamında Mersin, Adana, Kayseri ve Hatay için 25'er kursiyer alınacak. Kursiyerler sınav ve mülakat sonucu belirlenecek. Kursiyerler için, üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren lisans bölümlerinden birinden mezun olması ve orta seviyede İngilizce biliyor olması şartı aranacak. Son başvuru tarihi ise 25 Ocak 2012 olarak belirlendi. Programla ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler, proje koordinatörümüz Şebnem Tinli'ye de ulaşabilir."
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir