GEKA Kalkınma Kurulu Aydın'da toplandı

  • Yazı boyutu
GEKA Kalkınma Kurulu Aydın'da toplandı

GEKA Kalkınma Kurulu Aydın'da toplandı

Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) "8. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı" yapıldı.
     Aydın Ticaret Borsası'nda yapılan toplantıda konuşan GEKA Genel Sekreteri Mehmet Aydıner, önümüzdeki dönemde açıklanması planlanan turizm programının Kalkınma Bakanlığı'nın onay sürecinde olduğunu süreç tamamlandığında en yakın sürede kamuoyuyla paylaşılacağını bildirdi.
     Aydıner, daha önce GEKA tarafından alınan "Tarıma Dayalı Sanayide Katma Değerin Artırılması ile Mirasımız Dericilik" mali destek programındaki projelerin yönetim kurulu kararı sonrası açıklanacak seviyede olduğunu belirtti.
     Toplantıda Kalkınma Kurulu Başkanı Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, görevinden ayrıldığını bildirdi.
     Kalkınma Kurulu üyelerinin açık oylamayla gerçekleştirdikleri başkanlık seçiminde, Kalkınma Kurulu Başkanı olarak Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı seçildi.
     Ajans faaliyetleri ve önümüzdeki dönemde GEKA'nın gerçekleştireceği çalışmalar hakkında sunumların yapıldığı toplantıda, Ekonomik Araştırmalar ve Planlama Birimi tarafından gerçekleştirilen, Bölgesel Gelişme Ulusal Stratejisi anketi sonuçları açıklandı.
     Buna göre Türkiye çapında yapılan ankette kalkınmada öncelikli olarak görülen sektörler sırasıyla enerji, tarım, Ar-Ge, kırsal kalkınma ve çevre olarak belirtilirken, Güney Ege Bölgesi kapsamında yapılan değerlendirmelerde ise öncelikli görülen sektörler, turizm, tarım, enerji, kırsal kalkınma ve Ar-Ge olarak bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 207 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir