Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi -EBSO Başkanı Yorgancılar: -"Hayırlı olsun.…

  • Yazı boyutu
Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi 
  -EBSO Başkanı Yorgancılar:
  -"Hayırlı olsun.…

Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi -EBSO Başkanı Yorgancılar: -"Hayırlı olsun. Sanayici olarak bizim beklentimiz kesintisiz ve temiz enerjidir"

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin (GEDAŞ) özelleştirmesinin "hayırlı olması" temennisinde bulunarak, sanayiciler olarak beklentilerinin kesintisiz ve temiz enerji temini olduğunu söyledi.
     Yorgancılar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir ve Manisa'nın elektrik dağıtım faaliyetini yürüten Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesinde nihai pazarlık görüşmelerinin tamamlandığını hatırlattı.
     Dağıtım ihalesini alacak firmadan iyi hizmet beklediklerini ifade eden Yorgancılar, şunları kaydetti:
     "Bugün İzmir'de elektrik kaçakları yüzde 7 seviyelerinde. Bunun yaklaşık yüzde 4-5'inin hat kaçaklarından oluştuğu dikkate alındığında, İzmir elektrik kaçağının en az olduğu yerlerden bir tanesi. Kim alırsa alsın sanayicinin temiz, kesintisiz elektriğe ihtiyacı var. Özelleştirme hayırlı olsun. Sanayici olarak bizim beklentimiz, kesintisiz ve temiz enerjidir. İzmirli'nin tek istediği şey tüm dünyada olduğu gibi temiz enerjidir."
     Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesinde, en yüksek teklifi 1 milyar 231 milyon dolar ile Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu verdi.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir