Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi -Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Saldanlı:…

  • Yazı boyutu
Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi 
  -Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Saldanlı:…

Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi -Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Saldanlı: -"Bölge, Türkiye'de talep artışının en yüksek olduğu bölgelerden biri. Bu talep artışına uygun olarak şebekenin yenilenmesi gerekiyor. Bu doğrultuda 2015 yılına kadar takribi 600 milyon liralık yatırım öngörüyoruz" -"İhalelere ilgimiz muhtemelen devam edecek. Mevcut dağıtım bölgemizin üzerine Gediz'i de eklersek yüzde 7 civarında bir pazar payına sahip olacağız"

Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Gediz Bölgesi'nin Türkiye'de talep artışının en yüksek olduğu bölgelerden biri olduğunu kaydederek, bu doğrultuda 2015 yılına kadar takribi 600 milyon liralık yatırım öngördüklerini dile getirdi.
     Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklifi veren Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu adına açıklamalarda bulunan Saldanlı, bu alanda deneyimli bir grup olduklarının altını çizerek, ne yaptıklarını ve ne yapacaklarını bildiklerini söyledi.
     Yatırımla ilgili planlarının da hazır olduğunu vurgulayan Saldanlı, "Hedefimiz bölgedeki tüketicilere Elektrik Piyasası Kanunu'nda öngörülen duruma göre en iyi hizmeti verebilmek. Bu doğrultuda yatırımları yükselteceğiz, takriben yatırımlarımızı 2 katına çıkaracağız" dedi.
     Saldanlı, finansmanla ilgili herhangi bir sıkıntı çıkmayacağına işaret ederek, verdikleri teklifin iyi düşünülmüş ve finansman çevreleriyle görüşülmüş, finanse edilebilir bir teklif olduğunu kaydetti.
     Bölgedeki talep artışına da dikkati çeken Saldanlı, "Bölge, Türkiye'de talep artışının en yüksek olduğu bölgelerden biri. Bu talep artışına uygun olarak şebekenin yenilenmesi gerekiyor. Bu doğrultuda 2015 yılına kadar takribi 600 milyon liralık yatırım öngörüyoruz" ifadelerini kullandı.
     Saldanlı, özellikle otomasyon, sayaçların uzaktan okunması ile ilgili yatırımlar yapılacağını belirterek, bölgenin yaşlı bir şebeke olduğuna vurgu yaptı.
     Sonraki ihaleler için de ilgilerinin devam edebileceğini ifade eden Saldanlı, "İhalelere ilgimiz muhtemelen devam edecek. Mevcut dağıtım bölgemizin üzerine Gediz'i de eklersek yüzde 7 civarında bir pazar payına sahip olacağız" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir