Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda…

  • Yazı boyutu
Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) 
  -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda…

Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirilmesi (2) -Nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif 630 milyon dolar oldu -1, 2, 3, 4. ve 5. elemeli yazılı turlarda, sırasıyla en düşük teklifi veren Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu, IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Zorlu Holding, Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ ile Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ elendi

Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, elemesiz turda en yüksek teklif 630 milyon dolar oldu.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Bu sırada Komisyon Başkanı Kırşan, katılan firmalara Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu'nun ihaleye katılmamasına rağmen verdiği teklifin geçerli olduğu uyarısında bulundu.
     1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu elendi. 2. elemeli yazılı turda iki firmanın da aynı en düşük rakamı vermesi üzerine, bu turda eleme yapılmadı ve 2. tur tekrarlandı. Burada IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ en düşük teklifi vererek elenen katılımcı oldu.
     3. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Zorlu Holding, 4. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, 5. elemeli yazılı turda ise en düşük teklifi veren Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ elendi.
     Kalan 5 firmayla açık artırmaya geçildi.
     Açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 228 milyon dolar, artırım aralığı ise 3 milyon dolar olarak belirlendi.
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir