Geçtiğimiz hafta endeks yükselirken risk iştahı azaldı -Risk iştahında yerli yatırımcı ile yabancı…

  • Yazı boyutu
Geçtiğimiz hafta endeks yükselirken risk iştahı azaldı
  -Risk iştahında yerli yatırımcı ile yabancı…

Geçtiğimiz hafta endeks yükselirken risk iştahı azaldı -Risk iştahında yerli yatırımcı ile yabancı yatırımcı arasındaki ters korelasyon devam etti

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından açıklanan Yatırımcı Risk İştahı Endeksi geçtiğimiz hafta İMKB'nin rekorlarına devam etmesine rağmen bir önceki haftaya göre yüzde 0,69 oranında gerileyerek 57,8 oldu.
     MKK'nın yayımladığı verilere göre 18 Ocak'la biten haftada Yatırımcı Risk İştahı Endeksi bir önceki haftaya göre yüzde 0,69, bir ay öncesine göre de yüzde 2,09 oranında geriledi.
    
     -Yerli yatırımcı ile yabancı yatırımcı arasında ters korelasyon devam etti-
    
     Yatırımcı grupları bazında ise yerli yatırımcıların risk iştahı bir önceki haftaya göre yüzde 2,83 oranında azalarak 64,2'ye gerilerken, yabancı yatırımcıların risk iştahının ise artması dikkati çekti. Yabancı yatırımcıların risk iştahı geçtiğimiz hafta bir hafta öncesine göre yüzde 0,48 oranında yükselse de 58,1 değeriyle yerli yatırımcının altında kalmaya devam etti.
     Yabancı yatırımcıların risk iştahı 11 Ocak'ta bir önceki haftaya göre gerileyerek 57,8'e düşerken yerli yatırımcının risk iştahı ise 66,1'e yükselmişti.
    
     -En yüksek risk iştahı yerli fonlarda-
    
     Yatırımcı grupları arasında en yüksek risk iştahı geçtiğimiz hafta, bir önceki haftaya göre yüzde 1,14 oranında azalmasına rağmen 73,7 ile yine yerli fonlarda olurken, en düşük risk iştahı ise geçtiğimiz hafta yüzde 3,90 oranında azalarak 52,2'ye gerileyen yerli tüzel kişiler grubunda oldu.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir