Geçici ihracı yapılan eşyalar için ekonomik gerekçelerle ek süre verilecek

  • Yazı boyutu
Geçici ihracı yapılan eşyalar için ekonomik gerekçelerle ek süre verilecek

Geçici ihracı yapılan eşyalar için ekonomik gerekçelerle ek süre verilecek

Geçici ihracı yapılan eşyanın, ekonomik nedenlerinin belgelendirilmesi ve verilen süre içerisinde başvurulması durumunda yurt dışında kalması için yeteri kadar ek süre verilebilecek.
     Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Gümrük Genel Tebliği'nde (hariçte işleme-geçici ihracat) Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğin 8 ve 13. maddelerinde yer alan "Dış Ticaret Müsteşarlığınca" ibareleri, "Ekonomi Bakanlığınca", 16. maddesindeki "Dış Ticaret Müsteşarlığından" ibaresi, "Ekonomi Bakanlığından" biçiminde değiştirildi.
     Tebliğin "Süre Uzatımı" başlığı altındaki 17'nci maddesine yeni eklenen fıkrayla, geçici ihracı yapılan eşya için ekonomik gereklilik nedeniyle verilen 3 yıllık sürenin üzerinde, Türkiye Gümrük Bölgesi dışında kalmasının talep edilmesi halinde, ekonomik nedenlerin belgelendirilmesi ve verilen süre içerisinde başvurulması durumunda, ilgili gümrük idaresince yeteri kadar ek süre daha verilecek.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir