GE Başkan Yardımcısı Rice: -"Türkiye, sağlam ekonomik temelleri, büyüme fırsatları ve…

  • Yazı boyutu
GE Başkan Yardımcısı Rice:
     -"Türkiye, sağlam ekonomik temelleri, büyüme fırsatları 
     ve…

GE Başkan Yardımcısı Rice: -"Türkiye, sağlam ekonomik temelleri, büyüme fırsatları ve hükümetin genel sosyal ve ekonomik refahı arttırmak yolundaki kararlı girişimleri sayesinde ana küresel pazarlarımızdan biri"

General Electric (GE) Başkan Yardımcısı John Rice, Türkiye'nin sağlam ekonomik temelleri, büyüme fırsatları ve hükümetin genel sosyal ve ekonomik refahı arttırmak yolundaki kararlı girişimleri sayesinde ana küresel pazarlarımızdan biri olduğunu kaydetti.
     GE Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, GE Başkan Yardımcısı Rice'ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarında çeşitli temaslarda bulunduğu belirtilerek, görüşmelerde Türkiye ekonomisindeki yeni gelişmeler, GE'nin Türkiye'deki yatırım planları ve hükümetin 2023 için belirlediği ekonomik büyüme hedefleri doğrultusunda teknolojinin üretim, ihracat ve hizmetlere olan desteğinin güçlendirmesinin konuşulduğu aktarıldı.
     Görüşmelerin GE'nin geçen yıl Türkiye için açıkladığı 3 yılda 900 milyon dolarlık yatırım taahhüdünü desteklediğinin ifade edildiği açıklamada, Rice'ın şu ifadelerine yer verildi:
     "Türkiye, sağlam ekonomik temelleri, büyüme fırsatları ve hükümetin genel sosyal ve ekonomik refahı arttırmak yolundaki kararlı girişimleri sayesinde ana küresel pazarlarımızdan biri. Türkiye'nin 2023 vizyonu, ana büyüme alanlarında kamusal ve özel ortaklıkları teşvik ederken, aynı zamanda da istihdam yaratmaya ve insan sermayesini geliştirmeye katkıda bulunan, uluslararası yatırımcı ve şirketler için güçlü bir yol haritası. Geçen yıl ana sektörlerimiz olan havacılık, sağlık, ulaşım ve altyapı geliştirme için açıkladığımız yatırım taahhüdüyle, Türkiye'deki operasyon geçmişimizden hareket etmekteyiz."
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir