GBTimes Türkiye şubesi açıldı -'Çin Radyo-Sinema-TV Bakan Yardımcısı Pimin: -"GBTimes…

  • Yazı boyutu
GBTimes Türkiye şubesi açıldı
     -'Çin Radyo-Sinema-TV Bakan Yardımcısı Pimin:
     -"GBTimes…

GBTimes Türkiye şubesi açıldı -'Çin Radyo-Sinema-TV Bakan Yardımcısı Pimin: -"GBTimes Türkiye'nin, Radyo Mega ve Türkiye'deki bütün medya kuruluşlarıyla işbirliği yaparak, iki ülke insanlarının geleneksel dostluğuna katkı sağlayacağını ümit ediyorum"

Çin'le ilgili ekonomik verilerden, güncel haberlere kadar birçok alanda yayın yapacak olan GBTimes'ın Türkiye ofisi açıldı.
     Açılış töreninde konuşan Türk-Çin Dostluk Vakfı Başkanı Hasan Çapan, Çin başta olmak üzere gelişmekte olan ülkeleri daha doğru tanımanın ve bu ülkelerle ilişkileri daha da genişletmenin Türkiye için büyük önem taşıdığını söyledi.
     Çapan, bu inanç doğrultusunda GBTimes ile el ele verip, GBTimes Türkiye'yi oluşturmanın verdiği mutluluğu yaşadığını ifade etti.
     Çin Radyo-Sinema-TV Bakan Yardımcısı Zhang Pimin de bilimin hızla geliştiği ve küreselleşmenin yaygınlaştığı dönemde bilgi edinmenin dünya halklarının ortak talebi haline geldiğini kaydetti.
     Pimin, ülkeler arasındaki kültürel ve sosyal farklılıkların ülkelerin birbirini tanıması önünde engeller oluşturduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:
     "İki toplumun birbirini iyi tanımaması zaman zaman yanlış anlaşılmalara neden oluyor. Bir medya kuruluşu olarak GBTimes, tarafsız ve kapsamlı bir iletişim ile çeşitli ülkelerde yaşayan insanların kartelleşmiş basın kuruluşlarının tekelinden kurtulmasını sağlıyor. Çin ile Türkiye arasındaki dostluk çok eskiye dayanıyor. Tarihi İpek Yolu ile iki kültürün insanları birbirini tanıdı. Aramızda derin bir dostluk oluştu. Bugün dünyanın en hızlı gelişen iki ülkesi olan Çin ile Türkiye arasındaki siyaset, ekonomi ve kültür gibi çeşitli alanlardaki iletişim her geçen gün daha da sıkılışıyor. Karşılıklı birbirini tanıma arzusu da artıyor."
     Pimin, ikili ilişkilerin hızla gelişmesine paralel olarak, iki ülkenin medya kuruluşları arasında son yıllarda çok başarılı ve verimli işbirlikleri yapıldığını vurgulayarak, "GBTimes Türkiye'nin, Radyo Mega ve Türkiye'deki bütün medya kuruluşlarıyla işbirliği yaparak, iki ülke insanlarının geleneksel dostluğuna katkı sağlayacağını ümit ediyorum" dedi.
     Daha sonra Çapan, Pimin ve GBTimes Üst Yöneticisi (CEO) Henrick Resman, GBTimes Türkiye şubesinin açılışını yaptı.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir