Gazprom Projeler Müdürü Çugonov: -"İtalya, güney bölgeleri için başka kaynaklardan doğalgaz temini…

  • Yazı boyutu
Gazprom Projeler Müdürü Çugonov:
  -"İtalya, güney bölgeleri için başka kaynaklardan doğalgaz temini…

Gazprom Projeler Müdürü Çugonov: -"İtalya, güney bölgeleri için başka kaynaklardan doğalgaz temini için sözleşme yaptı. Bu nedenle bizim doğalgazımıza ihtiyaç yok"

Gazprom Projeler Müdürü Leonid Çugonov, "İtalya, güney bölgeleri için başka kaynaklardan doğalgaz temini için sözleşme yaptı. Bizim doğalgazımıza ihtiyaç yok" dedi.
     Gazprom'un yazılı açıklamasına göre, Çugonov, Gazprom'un Moskova'daki merkez ofisinde, Güney Akım Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin basın tanıtım toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     Gazprom'un Güney İtalya'da Rus doğalgazına talep olmasını beklemediğini ifade eden Çugonov, Güney Akım Projesi kapsamında bu bölgeye yönelik yeni doğalgaz iletim hatları yapma planlarından vazgeçildiğini bildirdi.
     "İtalya, güney bölgeleri için başka kaynaklardan doğalgaz temini için sözleşme yaptı. Bizim doğalgazımıza ihtiyaç yok" diyen Çugonov, talep olursa Güney Akım'dan Yunanistan'a Bulgaristan'daki mevcut iletim hatları aracılığıyla doğalgaz sağlanabileceğini belirtti.
     Yunanistan ve Güney İtalya yönünde yeni altyapı yatırımlarının öngörülmediğini ifade eden Çugonov, "İçi doldurulmayacak bir boru hattı inşa etmenin anlamı olmaz. Yalnızca 500 milyon metreküplük bir talep için proje yapmanın bir katma değeri yok" dedi.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir