Gazprom ile CNPC, doğalgaz sevkıyatına ilişkin olanakları görüştü

  • Yazı boyutu
Gazprom ile CNPC, doğalgaz sevkıyatına ilişkin olanakları görüştü

Gazprom ile CNPC, doğalgaz sevkıyatına ilişkin olanakları görüştü

Gazprom Başkan Yardımcısı Aleksandr Medvedev ile China National Petroleum Corporation (CNPC) Başkan Yardımcısı Wang Dongjin'in Rusya'dan Çin'e doğalgaz sevkıyatına ilişkin olanakları görüştüğü bildirildi.
     Gazprom'dan yapılan yazılı açıklamada, Çin'in Şengdu kentinde, Gazprom Başkan Yardımcısı Medvedev ile CNPC Başkan Yardımcısı Wang Dongjin'in enerji alanında "geleceğe dönük işbirliği" olanaklarına ilişkin ticari görüşme gerçekleştirdiği ve Rusya'dan Çin'e doğalgaz sevkıyatına ilişkin olanakları görüştüğü belirtildi.
     Tarafların, ticari ortaklıklarının geldiği aşamayı ve büyüme olanaklarını masaya yatırdıkları ifade edilen açıklamada, Çin doğalgaz piyasasında daha fazla işbirliği yapabilmeleri için gerekli şartları sağlamaya yönelik ortak çalışmayı ve bu çalışmanın zamanlamasını planladıkları kaydedildi.
     CNPC tarafından geliştirilen kaya gazı sahalarına Gazprom'dan bir teknik uzman ekibin gönderilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı belirtilerek, Gazprom uzmanlarının bugünkü gezilerinde Yibin kenti yakınlarındaki Changning havzasında yer alan üretim tesislerini ziyaret edecekleri bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir