Gaziantep TOBB Fen Lisesi İmza Töreni -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"İşadamları olarak…

  • Yazı boyutu
Gaziantep TOBB Fen Lisesi İmza Töreni
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"İşadamları olarak…

Gaziantep TOBB Fen Lisesi İmza Töreni -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"İşadamları olarak kazanırken ülkemize kazandırmanın peşindeyiz. Bizim işadamlarımız başka ülkedeki işadamlarına benzemez. Biz memleket sevdalısıyız"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, işadamları olarak kazanırken ülkeye kazandırmanın peşinde olduklarını belirterek,"Bizim işadamlarımız başka ülkedeki işadamlarına benzemez. Biz memleket sevdalısıyız" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, TOBB'un Gaziantep'te 16 derslikli fen lisesi inşa etmesi için düzenlenen protokolünün TOBB İkiz Kuleler'deki imza törenine katıldı.
     Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek isteyen Türkiye'nin insan kaynağına yatırım yapmasının önemini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin daha verimli üretim yapan bir ülke olması gerektiğini söyledi.
     Geleceğin tasarımının en etkin yolunun eğitimden geçtiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, son yıllarda eğitime ayrılan bütçe ile Ar-Ge'ye verilen desteğin artırılmasını önemsediklerini dile getirdi.
     Bir kişinin Almanya'da yılda ortalama 85 bin dolar, ABD'de 105 bin dolar katma değer ürettiğine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'de bu rakam sadece 35 bin dolar. Orada çalışanlar dört kollu mu- Tabi ki hayır. Çünkü daha eğitimli insan kaynağına sahipler" dedi.
     Hisarcıklıoğlu, genç nüfusun Türkiye'nin daha eğitimli insan kaynağına sahip olması için avantaj olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:
     "Ülkemizin nüfusunun yarısı 28 yaşın altında. 22 ilde okullarımızı tamamladık. 8 ilde daha okullar yapmaya başlayacağız. İşadamları olarak kazanırken ülkemize kazandırmanın peşindeyiz. Bizim işadamlarımız başka ülkedeki işadamlarına benzemez. Biz memleket sevdalısıyız."
     Gaziantep'te 16 derslikli fen lisesi inşa edilmesi için düzenlenen protokol, Gaziantep Valisi Erdal Ata, TOBB Başkan Yardımcısı Faik Yavuz ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Kuseyri tarafından imzalandı.
     İmza törenine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep milletvekilleri ve ilgililer katıldı.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir