Gaziantep'teki patlama -Türkiye Genç İşadamları Derneği: -"Bebek katillerinin yanında olmakta…

  • Yazı boyutu
Gaziantep'teki patlama
  -Türkiye Genç İşadamları Derneği:
  -"Bebek katillerinin yanında olmakta…

Gaziantep'teki patlama -Türkiye Genç İşadamları Derneği: -"Bebek katillerinin yanında olmakta ısrar edenler, mazlumun yanında olmayı imanı gören milletin lanetiyle anılacaklardır" -"Gerek bayram süresince yapılan saldırılar, gerekse çocukların öldüğü Gaziantep saldırısı, terör örgütünün çeşitli istihbarat örgütlerinin oyuncağı olduğunu açıkça gözler önüne sermiştir" -"Bebek katillerinin uzantılarının Meclisteki varlıkları demokrasimizin utancıdır"

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Gaziantep'te dün gece meydana gelen terör saldırısıyla ilgili olarak, "Bebek katillerinin yanında olmakta ısrar edenler, mazlumun yanında olmayı imanı gören milletin lanetiyle anılacaklardır" açıklamasını yaptı.
     Dernek'ten yapılan açıklamada, terör örgütünün, barışın ve paylaşımın simgesi olmuş, küskünlüklerin unutulduğu Ramazan'ı bile hiçe sayarak, alçakça saldırılarına devam ettiği kaydedilerek, "Adları terör örgütüyle birlikte anılan milletvekillerinin Ramazan Bayramına yaklaşırken, terör örgütü ile olan ilişkilerini kamuoyu ile paylaşmak için ortaya koydukları mizansenden sonra bu bayramda da terör örgütü alçaklıklarını göstermek üzere haince saldırılarını arttırmıştır. Mizansen diyoruz, çünkü daha sonra gazetecilerin ifadesinden bunun planlı bir olay olduğu anlaşılmıştır" denildi.
     Gerek bayram süresince yapılan saldırıların, gerekse çocukların öldüğü Gaziantep saldırısının, terör örgütünün çeşitli istihbarat örgütlerinin oyuncağı olduğunu açıkça gözler önüne serdiği belirtilen açıklamada, "Terör örgütü, şimdiye kadar hiçbir inanç, gelenek ve değere saygı duymadığını defalarca gösterdiğinden, söz konusu örgütün bu saldırıyı üstlenmemiş olmasının gözümüzde hiçbir değeri yoktur.
     Terör örgütü kendi iddia ettiği gibi herhangi bir amaç peşinde koşmamaktadır. Aksine, menfaat karşılığında dünyadaki çeşitli güçlerin taşeronluğunu yapmaktadır" ifadelerine yer verildi.
    
     -"Bütün eylemlerin ortağı olarak hesap vermeleri gerekir"-
    
     "Terör örgütüyle birlikte anılan siyasi partinin içinde yer alan ve barışı ve demokrasiyi amaçladıklarını iddia eden kişilerin kınamakla yetinmeyip harekete geçmek suretiyle bu rezalete son vermeleri şart olmuştur" denilen TÜGİAD açıklamasında, aksi takdirde bu siyasilerin terör örgütünün çocuklara kıydıkları bütün eylemlerin ortağı olarak hesap vermeleri gerektiği vurgulandı.
     Türkiye'nin genç işadamları olarak terör örgütüyle birlikte anılan siyasi partinin içerisinde yer alan ve gerçekten barış istediğini söyleyen unsurlardan barıştan, huzurdan yana olduklarını göstermelerini, bunun için somut adımlar atmalarını talep ettikleri kaydedilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
     "Yüce Meclisimizden, aradaki kırgınlık ve siyasi çekişmeleri bir kenara bırakarak terör örgütüyle ilişkisi olan, maşası olmuş ve artık kim oldukları belli olan milletvekillerinin dokunulmazlığını bir an önce kaldırıp yargılanmalarını talep ediyoruz.
     Dünyanın hiçbir yerinde cinayetleri kollayan ve yataklık edenlerin dokunulmazlık zırhının arkasında korunduklarına şahit olmuyoruz. Düşünün ki, bir yerde birisi çocukları öldürüyor ve bir grup milletvekili bu katilin taleplerinin olduğunu ve dinlenmesinin gerektiğini söylüyor. Bunun 'toplumsal cinnetten' başka bir şey getirmeyeceği aşikardır."
     "Bebek katillerinin uzantılarının Meclisteki varlıkları demokrasimizin utancıdır" denilen açıklamada, şöyle denildi:
     "Barışı, demokratik hak ve özgürlüklerin tüm ülkemizde egemen kılınmasını ve toplumsal diyalogun ve toplumsal huzurun devamı için çalışan vekillerimizin de artık hangi partide olurlarsa olsunlar harekete geçme zamanları gelmiştir. Bebek katillerinin yanında olmakta ısrar edenler, mazlumun yanında olmayı imanı gören milletin lanetiyle anılacaklardır."
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir