"Gazetecilere çok şey borçluyuz"

  • Yazı boyutu
"Gazetecilere çok şey borçluyuz"

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü GGYD Başkanı Allıoğlu:"Gazetecilere çok şey borçluyuz"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Nezih Allıoğlu, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, gazetecilere çok şey borçlu olduklarını belirtti.
     Allıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'nın ekonomik, kültürel ve sosyal yaşamına katkı sunmak amacıyla yoğun bir şekilde çalıştıklarını, bu çalışmalarda en büyük desteği basın kuruluşlarından gördüklerini kaydetti.
     Medya kuruluşlarının kendileri için "olmazsa olmaz" unsurlar arasında bulunduğuna dikkati çeken Allıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Basın ahlak kurallarına uyan, tarafsız, özgür ve ilkeli yayınlar yapan basın kuruluşları toplumumuz için hayati önem taşıyor. Gazetecilere çok şey borçluyuz dolayısıyla onların rahat, huzurlu, özgür ortamlarda çalışmaları, maddi ve manevi sorunlarının ortadan kaldırılması hepimizin menfaatinedir. Şartlar ne olursa olsun büyük bir özveriyle, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan gazetecilerimizin güçlü olması, demokrasimizi de güçlendirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde önemli görevler üstlenen değerli basın mensuplarımızın bu özel gününü kutluyor, sorunlarının aşıldığı günler diliyorum."
    
    
    


Bu haberi 464 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir