Gayrimenkul değerleme şirketlerine e-imza zorunluluğu

  • Yazı boyutu
Gayrimenkul değerleme şirketlerine e-imza zorunluluğu

Gayrimenkul değerleme şirketlerine e-imza zorunluluğu

Gayrimenkul değerleme hizmeti verecek olan şirketlere, bildirimlerini 11 Şubat 2013'ten itibaren elektronik imzayla gerçekleştirme zorunluluğu getirildi.
     SPK tebliğine göre, sözü edilen şirketler, bildirimlerini ıslak imza ile yazılı olarak yapmanın yanı sıra 11 Şubat'tan itibaren, elektronik imzayla elektronik ortamda da gerçekleştirmekle yükümlü hale getirildi.
     Buna ilişkin olarak Uzaktan Veri Alım Projesi-Değerleme Kuruluşları (UVAP-DK) uygulamasının 11 Şubat'ta kullanıma açılacağı belirtilen kurul kararında, uygulamanın detayları da yer aldı.
     Buna göre, nitelikli elektronik sertifika temin edilmesi planlanan sorumlu değerleme uzman/uzmanlarının isim-soyisim, e-posta ve TC Kimlik numarası bilgisinin, UVAP-DK erişim yetkisi verilebilmesi amacıyla, uvapdk@spk.gov.tr adresine 28 Ocak 2013 tarihine kadar iletilmesi; Her bir değerleme kuruluşu için, yönetim kurulu kararı ile belirlenmiş en az iki sorumlu değerleme uzmanı adına 04 Şubat 2013 tarihine kadar nitelikli elektronik sertifika temin edilmesi; En güncel haliyle değerleme kuruluşlarına ait ilgili tüm bilgi ve belgelerin UVAP-DK uygulamasına 11 Şubat 2013 tarihine kadar kaydedilmiş olması gerektiği kaydedildi.
     Belirtilen tarihe kadar bilgilerini tamamlamamaları halinde şirketler hakkında idari işlem yapılacağı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 100 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir