Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Bazı büyük bankaların gösterge tahvilde yüzde 7,9…

  • Yazı boyutu
Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:
  -"Bazı büyük bankaların gösterge tahvilde 
  yüzde 7,9…

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Bazı büyük bankaların gösterge tahvilde yüzde 7,9 civarında yeniden alım yaptıklarını görüyoruz"

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, piyasada yabancıdan çok yerli bankaların yoğun işlem yaptıklarını ve bazı büyük bankaların gösterge tahvilde yüzde 7,9 civarında yeniden alım yaptıklarının görüldüğünü belirtti.
     Faiz ve döviz piyasalarına ilişkin AA muhabirine değerlendirme yapan Cömert, haftaya yapılacak 13 aylık tahvil ihalesi sonrasında faizde yüzde 7,5-7,8 bileşik aralığında dengelenme görüleceğini tahmin ettiklerini söyledi.
     Cömert, petrol fiyatında önemli bir düşüş görülmesi durumunda ise faizlerde daha hızlı bir düşüş görülebileceğini kaydetti.
     Döviz piyasasında dolar/TL kurunda paritedeki düşüşe tepki verildiğini, ancak döviz sepetinin 1,99-2,0 aralığında yatay seyrettiğini hatırlatan Cömert, önemli bir döviz talebinin olmadığı piyasada satışların ise ara ara devam ettiğini dile getirdi.
     Cömert, "Doğu Avrupa para birimlerine baktığımızda TL ortalamadan daha iyi bir performans gösteriyor. Yine petrol fiyatındaki gerilemenin sürmesi durumunda cari açık kaygıları da azalacak ve TL değer kazanacaktır" dedi.
     Bu arada, gösterge tahvilin bileşik faizi güne 7,84 seviyesinden başladıktan sonra 7,94'e kadar yükseldi ve ardından gelen alımlarla şu dakikalarda 7,80 seviyelerinde dengelendi.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir