Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Dolar/TL'de düşüşün 1,77'ye, gösterge tahvil faizinin…

  • Yazı boyutu
Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:
  -"Dolar/TL'de düşüşün 1,77'ye, gösterge tahvil faizinin…

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Dolar/TL'de düşüşün 1,77'ye, gösterge tahvil faizinin ise yüzde 6,8 bileşiğe doğru sürmesini bekliyoruz"

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesinin ardından, "Bu çerçevede dolar/TL'de düşüşün 1,77'ye, gösterge tahvil faizinin ise yüzde 6,8 bileşiğe doğru sürmesini bekliyoruz" dedi.
     Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmesinin ardından yaptığı değerlendirmede, "Fitch bugün yaptığı açıklama ile Türkiye'nin kredi notunu BB+'dan BBB-'ye yükseltti. Böylece Türkiye yatırım yapılabilir ülke statüsüne kavuştu. Türkiye'nin kredi notu görünümü ise durağan olarak belirlendi" dedi.
     Cömert, şu değerlendirmede bulundu:
     "Açıklamaya göre, not artışında kısa vadeli makro risklerde azalma etkili oldu. Dış açık ise temel risk olarak öne çıkıyor. Açıklama öncesi piyasada yaygın olan beklenti, kurumun not görünümünü değiştireceği, notun kendisini artırmayacağı yönünde idi. Bu nedenle kısa vadede piyasalarda olumlu bir seyir bekliyoruz. Bu çerçevede dolar/TL'de düşüşün 1,77'ye, gösterge tahvil faizinin ise yüzde 6,8 bileşiğe doğru sürmesini bekliyoruz."
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir