Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: "(Ekim ayı ABD tarım dışı istihdam verisi)Beklentilerin…

  • Yazı boyutu
Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:
  "(Ekim ayı ABD tarım dışı istihdam verisi)Beklentilerin…

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: "(Ekim ayı ABD tarım dışı istihdam verisi)Beklentilerin üzerinde gelen artış rakamı sonrası, QE3'ün çok uzun süreli olmayacağı beklentisi güçlenebilir"

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, beklentilerin üzerinde gelen ABD ekim ayı tarım dışı istihdam verisinin ardından QE3'ün (parasal genişleme) çok uzun süreli olmayacağı beklentisinin güçlenebileceğini belirtti.
     Ekim ayı ABD tarım dışı istihdam verilerini değerlendiren Cömert, ekim ayı ABD tarım dışı istihdam verilerinin 125 bin kişi olan beklentilerin üzerinde 171 bin kişi artış gösterdiğini, önceki aya ait verinin de 114 bin kişiden 148 bin kişiye revize edildiğini kaydetti.
     İşsizlik oranının ise yüzde 7,8'den yüzde 7,9'a çıktığını aktaran Cömert, "İstihdam verisi FED'in uyguladığı QE3 için en kritik veri. Beklentilerin üzerinde gelen artış rakamı sonrası, QE3'ün çok uzun süreli olmayacağı beklentisi güçlenebilir. Bu durumda dolarda değer kazancı, kıymetli madenlerde ise değer kaybı görülecektir" dedi.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir