Garanti ve SMBC işbirliği anlaşması imzaladı

  • Yazı boyutu
Garanti ve SMBC işbirliği anlaşması imzaladı

Garanti ve SMBC işbirliği anlaşması imzaladı

Garanti Bankası, Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC) ile işbirliği anlaşması imzaladı.
     Garanti Bankası açıklamasına göre, anlaşmayla iki banka, Türkiye'deki firmalara ülke kredisi ve yapılandırılmış dış ticaret finansmanı sağlanması konusunda işbirliği yapacak.
     Bu kapsamda ayrıca, Türkiye'de faaliyet gösteren veya yatırım yapmayı planlayan Japon şirketlerine ihtiyaç duyabilecekleri bankacılık hizmetlerinin sunulması amaçlanıyor.
     Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "2012 yılının Şubat ayında İstanbul'da temsilcilik ofisi açarak Türkiye-ye olan ilgisini ortaya koyan SMBC ile yapılandırılmış dış ticaret finansmanı, proje finansmanı ve bankacılık hizmetleri alanlarında işbirliği yapacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu sayede müşterilerimize uzun vadeli alternatif finansman olanakları sunabileceğiz. Türkiye ve Japonya arasında önemli bir ticaret potansiyeli var. Japon firmaları Türkiye'deki projelere büyük ilgi gösteriyor. Bu anlaşma ile Türkiye-deki Japon firmalarına sunduğumuz desteği artırarak devam ettireceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir