Garanti ikinci çeyrekte 718,5 milyon lira net kar elde etti -Bankanın 2012'nin ilk yarısındaki…

  • Yazı boyutu
Garanti ikinci çeyrekte 718,5 milyon lira net kar elde etti
     -Bankanın 2012'nin ilk yarısındaki…

Garanti ikinci çeyrekte 718,5 milyon lira net kar elde etti -Bankanın 2012'nin ilk yarısındaki net karı, 1 milyar 781 milyon 984 bin lira oldu -Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen: -"Sürdürülebilir başarılı performansımızla pekiştirilen sağlam sermaye yapımız, global arenada örnek teşkil edip benzerlerinden ayrışıyor"

Garanti Bankası ikinci çeyrekte konsolide olmayan mali tablolarına göre 718,5 milyon lira net kar elde etti.
     Garanti Bankası AŞ, 30 Haziran 2012 tarihli konsolide finansal tablolarını açıkladı.
     Bankanın 2012'nin ilk yarısındaki net karı, 1 milyar 781 milyon 984 bin lira oldu. Garanti'nin aktif büyüklüğü 170 milyar 597 milyon 25 bin lira seviyesinde gerçekleşirken, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ekonomiye 118 milyar 527 milyon 190 bin TL destek sağladı. Bankanın özsermaye karlılığı yüzde 18,9 iken, aktif karlılığı yüzde 2,1 seviyesinde gerçekleşti.
     Garanti Bankası ikinci çeyrekte konsolide olmayan mali tablolarına göre ise 718,5 milyon lira net kar elde etti.
     Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk konuya ilişkin açıklamasında, "Global ekonomide pek çok dengenin değiştiği ve bankacılıkta dahil olmak üzere pek çok sektörde iş yapma modellerinin yeniden gözden geçirildiği bir dönemden geçmekteyiz. Bankacılık sektörümüz güçlü sermaye yapısı ve risk yönetimi ile dünyaya örnek olmaya devam ederken, sürdürülebilir karlılık ve istikrara dayalı politikaları ile Garanti Bankası da dünya çapında başarıları ile ön plana çıkıyor" dedi.
     Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ise, "Sürdürülebilir başarılı performansımızla pekiştirilen sağlam sermaye yapımız, global arenada örnek teşkil edip benzerlerinden ayrışıyor. Kaynaklarımızı etkin kullanarak, yenilikçiliği hayatımızın merkezine koyarak, doğru öngörülerle, güçlü ve sağlıklı bir şekilde büyüyoruz" değerlendirmesini yaptı.
     Ekonominin itici gücü KOBİ'leri her koşulda desteklediklerini belirten Özen, "Geniş şube ağımız ve KOBİ uzmanı ekibimizle, TL nakdi kredilerde tabana yayılarak büyüdük. KOBİ'lere kullandırdığımız krediler, yılbaşından bu yana yüzde 15 artarak 23,6 milyar liraya yükseldi. Bankamızın toplam TL nakdi kredileri içerisindeki KOBİ kredisi payı yüzde 37'ye ulaştı. KOBİ'lerin küresel değişim, rekabet ve teknolojik dönüşümle paralel ilerlemesini sağlamak için, yeni ürün ve ek hizmetlerle desteklerimizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.
     Garanti'nin performansının uluslararası çevrelerde takdir görmeye devam ettiğini ifade eden Ergun Özen, şunları kaydetti:
     "Garanti Bankası, şirketlerin insan kaynakları uygulamalarının kalitesini belgeleyen, dünyada bu alanda tek uluslararası standart olan Investors in People (IIP - İnsana Yatırım Yapanlar) sertifikasını 'Altın' kategorisinde almaya layık görüldü. Dünya çapında IIP sertifikalı 24 bin kurumdan yalnızca 615'inin sahip olduğu 'Altın' kategorisini ilk defa Türkiye'ye kazandıran Garanti, 2009'da da bu sertifikayı 'Gümüş' kategorisinde alan ilk Türk sermayeli kurum olmuştu."
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir