Garanti'den, yılın en düşük maliyetli sendikasyon kredisi...

  • Yazı boyutu
Garanti'den, yılın en düşük maliyetli sendikasyon kredisi...

Garanti'den, yılın en düşük maliyetli sendikasyon kredisi...

Garanti Bankası'nın, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere 2011 yılında aldığı 1 milyar dolar tutarındaki sendikasyon kredisini yenilemek için gerçekleştirdiği işlem, piyasada 1,3 milyar doların üzerinde taleple karşılaştı.
     Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Garanti, kredinin toplam tutarını 1 milyar dolardan 1,1 milyar dolarına artırırken, Libor/Euribor+125 bps ile 2012 yılının en düşük maliyetli işlemini de gerçekleştirdi. Mizuho Corporate Bank Ltd'nin koordine ettiği ve 18 ülkeden 37 bankanın katılım gösterdiği işlem, 308,5 milyon dolar ve 615,5 milyon avroluk iki dilimden oluştu. Kredinin imza töreni, bugün Londra'da yapıldı.
     İmza töreninde açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Garanti, yüzde 110 seviyesinde yenilenen işlemle, sendikasyon kredilerindeki uzmanlığını bir kere daha gösterdi. Türk bankaları tarafından 2012 yılında gerçekleştirilen en uygun maliyetli sendikasyon kredisini temin ederek, yurt dışı borçlanma yaratma konusundaki başarılarına bir yenisini ekledi. Bu gurur verici tabloyu, büyüme odaklı stratejimize, güçlü uluslararası bankacılık ağımıza, deneyimli ekibimize ve potansiyel iş alanları yaratmadaki kabiliyetimize borçluyuz. Sektörün öncü bankası olarak, uluslararası piyasalarda tercih edilen kurum olma özelliğimizi koruyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir