Garanti'den Kentsel Dönüşüm'e destek

  • Yazı boyutu
Garanti'den Kentsel Dönüşüm'e destek

Garanti Mortgage, Gaziosmanpaşa Belediyesi iştiraki GOPAŞ'ın, Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm Alanı'nda başlattığı konut projesi Yıldızpark Modern'in ilk etabına konut finansmanı sağlıyor.

     Garanti açıklamasına göre, Garanti Mortgage, Avrupa Yapı Gayrimenkul, Bayraktar Otomotiv, Erkay Otomotiv ve Dasis Yapı tarafından kurulan Gaziosmanpaşa İş Ortaklığı'yla işbirliği yapıyor.
     400 konutluk projeyle ilgili gerekli altyapı çalışmalarını tamamlayan Garanti Mortgage, proje dahilinde uygun faiz oranıyla kredi desteği verirken, konuyla ilgili açıklama yapan Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, "Kentsel dönüşüm Türkiye'nin en önemli ihtiyaçlarından biri. Bu kapsamdaki projeler, ömrünü tamamlamış yapıları ekonomiye kazandırırken, daha geniş yeşil alanlar, sokaklar ve yaşam alanları sunan kentler yaratıyor. Bu özelliklere sahip kentsel dönüşüm projeleri, inşaat, yapı malzemeleri ve gayrimenkul sektörünü son derece olumlu etkilerken, ülke ekonomisine ve sosyal gelişime büyük katkı sağlıyor.
     Garanti Mortgage olarak, 'Yıldızpark Modern'le, kentsel dönüşüm projelerine konut finansmanı desteği sağlamaya başlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan sonra da benzer projeleri desteklemeye devam edeceğiz" dedi.
    
    
    


Bu haberi 393 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir