Garanti'den kadın girişimcilere "Altın Teminatlı Kredi"

  • Yazı boyutu
Garanti'den kadın girişimcilere "Altın Teminatlı Kredi"

Garanti'den kadın girişimcilere "Altın Teminatlı Kredi"

Garanti Bankası, kadın girişimcilerin ticari amaçlı finansmana ulaşmalarını kolaylaştırmak için "altın teminatlı kredi" uygulaması başlattı.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Garanti Bankası, Kadın Girişimcilere Yönelik Altın Teminatlı Kredi'den faydalanmak isteyen kadın girişimciler kredi alırken altınlarını teminat gösterebilecek.
     Girişimci kadınlar, ziynet veya altın olarak muhafaza ettikleri birikimlerini "Garanti Bankası Altın Salısı" hizmeti veren şubelere götürdüklerinde altınların net değeri uzman eksperler tarafından tespit ediliyor. Daha sonra bu altınlar, gram cinsinden hesaplanarak, müşteriye ait altın hesabına yatırılıyor. Müşterilere, hesapta bulunan altın değeri karşılığında belirlenecek marjlar doğrultusunda kredi veren Garanti, kadın girişimcilere hem teminat bulmakta zorlandıkları kredi için fırsat, hem de altınlarını banka hesabında değerlendirme olanağı sunuyor.
     Garanti Bankası Genel Müdürü Yardımcısı Nafiz Karadere, yeni krediyle, finansman desteğine ihtiyaç duyan fakat kredi teminatı bulmakta zorlanan girişimci kadınlara alternatif bir çözüm sunmayı amaçladıklarını belirterek, şu ifadelere yer verdi:
     "Böylece, yeni girişimlerde bulunabilmeleri ve ticari faaliyetlerini sürdürmeleri için gerekli finansal kaynaklara ulaşmalarını kolaylaştırıyoruz. Aynı zamanda, uzman eksperler tarafından değeri tespit edilen altın birikimlerini, altın hesabında değerlendirmelerini de sağlıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir