Garanti'den BRIC ülkelerinin önde gelen 40 şirketine yatırım imkanı

  • Yazı boyutu
Garanti'den BRIC ülkelerinin önde gelen 40 şirketine yatırım imkanı

Garanti'den BRIC ülkelerinin önde gelen 40 şirketine yatırım imkanı

Garanti Bankası, BRIC ülkeleri (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) hisse senetlerine dayalı yüzde 100 anapara koruma amaçlı fonu, 11-15 Mart tarihleri arasında yatırımcılara sunacak.
     Garanti Bankası açıklamasına göre, BRIC ülkelerinin piyasa değeri ve likiditesi en yüksek 40 şirketini kapsayan hisse senedi endeksinin yükselişine dayalı fon, vade sonunda anapara koruma avantajıyla yatırım yapma olanağı sağlıyor.
     Yatırımcılar, fon aracılığıyla yatırım dönemi sonunda endeksteki yükselişten katılım oranı ölçüsünde getiri elde ediyor. "T. Garanti Bankası A.Ş. B Tipi Yüzde 100 Anapara Koruma Amaçlı 35. Alt Fonu" adını taşıyan fonun minimum katılım tutarı bin lira olarak belirlenirken, Amerikan Doları cinsinden getiri sağlaması hedefleniyor.
     Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün de, "35. Alt Fon'la, önümüzdeki yaklaşık 1 yıllık dönemde gelişmekte olan BRIC ülkeleri şirketlerinden oluşan S&P BRIC40 Daily Risk Control 10% Excess Retu (USD) endeksinin yükseleceğini düşünen yatırımcılara hitap ediyoruz. Müşterilerimiz, fon aracılığıyla, yatırımlarını gelişmekte olan ülkelerde değerlendirebilecek, söz konusu ülkelerdeki şirketlerin büyüme potansiyeline tek bir fon aracılığıyla yatırım yaparken, vade sonunda anapara kaybetme riski de taşımayacak. Ürün yelpazemizi her risk profiline uygun fon alternatifleriyle geliştirmeye ve Garanti güvencesiyle yatırım fırsatları sunmaya devam edeceğiz" bilgisini verdi.
    
     -"T. Garanti Bankası AŞ B Tipi Yüzde 100 Anapara Koruma Amaçlı 35. Alt Fonu"-
    
     Gelişmekte olan BRIC ülkeleri şirketlerinden oluşan S&P BRIC40 Daily Risk Control 10% Excess Retu (USD) endeksinin yükselişine bağlı fon, endekste değer kaybı yaşanması durumunda vade sonunda yüzde 100 anapara koruması sağlıyor.
     Vadesi 9 Nisan 2014 tarihi olan fondan, vade sonunu beklemek istemeyen yatırımcılar için ayda 2 kere çıkış imkanı bulunuyor. Ara dönem çıkışlar piyasa fiyatından gerçekleştirilecek, anapara koruması yalnızca vade sonu için geçerli olacak.
     Ara dönem çıkışlarda herhangi bir çıkış komisyonu da alınmıyor. Yatırımcılar, vade sonuna kadar fonda kalmaları durumunda anapara korumasına ek olarak dayanak varlıklardaki yukarı yönlü hareketlerden katılım oranı ölçüsünde getiri elde edebiliyor.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir