Garanti'den bono ve tahvil ihracı

  • Yazı boyutu
Garanti'den bono ve tahvil ihracı

Garanti'den bono ve tahvil ihracı

Garanti Bankası, 27-29 Mart tarihleri arasında farklı vadelerde 2 banka bonosu ve 1 iskontolu banka tahvili ihracı gerçekleştirecek.
     Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, toplam büyüklüğü 750 milyon lira olan bono ve tahvillere halka arz tutarından fazla talep gelmesi durumunda nominal tutar 1 milyar liraya kadar artırılabilecek.
     İhraç edilecek bonolardan, 102 günlük ve büyüklüğü 450 milyon lir olan bononun referans alınacak faizin yaklaşık 50 baz puan üzerinde; 178 günlük ve büyüklüğü 150 milyon lira olan bononun referans alınacak faizin yaklaşık 60 baz puan üzerinde; 368 günlük ve büyüklüğü 150 milyon lira olan tahvilin ise referans alınacak faizin 75 baz puan üzerinde getiri sağlaması planlanıyor.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, yatırımcıların piyasa faizlerinin gerilemesiyle birlikte farklı yatırım ürünlerine daha yoğun ilgi göstermeye başladığını belirtti.
     Bu ilgiye yüksek getiri imkanı sağlayan, güvenli bir yatırım aracı olan banka bonosu ve tahvilleri aracılığıyla cevap verdiklerini aktaran Erün, "Aynı anda gerçekleştireceğimiz bu 3 ihraçla, Garanti Bankası olarak yatırımcılara farklı vadelerde banka bonosu ve tahvillerine yatırım yapma imkanı sunmuş oluyoruz. Müşterilerimiz için alternatif yatırım araçları tasarlamaya, Garanti güvencesiyle karlı yatırım fırsatları sunmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
     Verilen bilgilere göre, minimum satış tutarı bin lira olacak bono ve tahviller, halka arz yöntemiyle satışa sunulacak. Müşteriler halka arz süresi sona erdikten sonra diledikleri zaman bono ve tahvillerin alım-satımını ikincil piyasadan yapabilecek. Halka arz edilen iskontolu banka bonosu ve tahviller, İMKB bono/tahvil piyasasında işlem görecek.
     Yatırımcılar, vade sonuna kadar beklerse, üzerinde belirtilen faiz oranı doğrultusunda nominal getiriyi alabilecek, bono ve tahvillerini ara dönemde o anki piyasa fiyatı üzerinden satabilecek.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir