Garanti'den, aynı anda 2 banka bonosu ihracı...

  • Yazı boyutu
Garanti'den, aynı anda 2 banka bonosu ihracı...

Garanti'den, aynı anda 2 banka bonosu ihracı...

Garanti Bankası, bu yıl 4. kez, aynı anda 2 farklı vadede banka bonosunu halka arz edecek.
     Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, her birinin nominal değeri 250 milyon lira olmak üzere toplam 500 milyon lira büyüklüğündeki 2 bononun ihracı, 17-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
     Bonoların ihracına 500 milyon liradan daha fazla talep gelmesi durumunda, halka arz tutarı 900 milyon liraya kadar artırılabilecek. Bonolardan 77 gün vadeli olanı, talep toplama dönemi sonunda referans alınacak gösterge hazine bonosu faizinin 40 baz puan, 178 gün vadeli olanı ise 50 baz puan üzerinde getiri sağlayacak.
     Minimum satış tutarı 1.000 lira olacak iskontolu bonolar, halka arz yöntemiyle satışa sunulacak. Müşteriler, halka arz süresi sona erdikten sonra, diledikleri zaman bononun alım-satımını ikincil piyasadan da yapabilecek. Halka arz edilen banka bonoları, İMKB ilgili piyasasına kote olacak ve İMKB bono/tahvil piyasasında işlem görecek.
     Bonoları satın alan yatırımcılar vade sonuna kadar beklerse, üzerinde belirtilen faiz oranı doğrultusunda nominal getiriyi alabilecek; bonosunu ara dönemde o anki piyasa fiyatı üzerinden satabilecek.
     Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, şunları kaydetti:
     "Faizlerin gerilemesiyle birlikte, yatırımcılar, piyasa faiz oranlarının üzerinde getiri sağlayan banka bonoları ve özel sektör tahvillerine yöneldi. Ürünler, referans alınacak hazine bonosunun üzerinde faiz vererek, müşterilerine daha cazip getiri fırsatları sunuyor. Biz de, bu dönemde yatırımcılarımıza yüksek getiri imkanı sağlayan önemli bir araç olarak, banka bonolarına öncelik verdik. Bu yıl 4. kez aynı anda 2 banka bonosunun ihracını gerçekleştiriyoruz. Farklı vadelerdeki 2 bono ihracıyla, alternatifli yatırım seçenekleri sunmayı hedefledik. Yatırımcılara, Garanti Bankası Bonosu'yla hem yüksek faiz getirisi sağlıyor, hem de Garanti güvencesiyle işlem yapma fırsatı sunuyoruz. Müşterilerimiz için alternatif yatırım araçları tasarlamaya devam edeceğiz."
    
    
    

Bu haberi 114 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir