Garanti'den 2 farklı vadede bono ihracı

  • Yazı boyutu
Garanti'den 2 farklı vadede bono ihracı

Garanti Bankası, bu yıl 6. kez, aynı anda 2 farklı vadede banka bonosunu halka arz edecek.

     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, toplam 750 milyon lira büyüklüğündeki bonoların ihracı, 2-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
     Bonolara toplam ihraç tutarından daha fazla talep gelmesi durumunda, halka arz tutarı 950 milyon liraya kadar artırılabilecek. Bonolardan 101 gün vadeli ve büyüklüğü 450 milyon lira olanı, talep toplama dönemi sonunda referans alınacak hazine bonosu faizinin 50 baz puan; 178 gün vadeli ve büyüklüğü 300 milyon lira olanı ise 60 baz puan üzerinde getiri sağlayacak.
     Minimum satış tutarı 1.000 TL olacak iskontolu bonolar, halka arz yöntemiyle satışa sunulacak. Müşteriler, halka arz süresi sona erdikten sonra, diledikleri zaman bononun alım-satımını ikincil piyasadan da yapabilecek. Halka arz edilen banka bonoları, İMKB bono/tahvil piyasasında işlem görecek. Bonoları satın alan yatırımcılar vade sonuna kadar beklerse, üzerinde belirtilen faiz oranı doğrultusunda nominal getiriyi alabilecek veya bonolarını ara dönemde o anki piyasa fiyatı üzerinden satabilecek.
     Açıklamada değerlendirmesine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, "Son dönemde yatırımcıların, piyasa faizlerinin gerilemesiyle birlikte farklı yatırım ürünlerine yöneldiğini görüyoruz. Bu ortamda, özel sektör tahvillerine ve banka bonolarına ilgi giderek artıyor. Biz de, bu ilgiye, yüksek getiri imkanı sağlayan banka bonoları aracılığıyla cevap veriyoruz. Garanti Bankası olarak gerçekleştireceğimiz bu ihraçlarımızla, yatırımcılara alternatifli seçenekler sunuyor, Garanti güvencesiyle işlem yapma fırsatı tanıyoruz. Müşterilerimiz için alternatif yatırım araçları tasarlamaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
    
    
    


Bu haberi 239 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir