"Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü" sergi ve konferansı

  • Yazı boyutu
"Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü" sergi ve konferansı

"Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü" sergi ve konferansı

Konsept tasarım mimarisi ERA Mimarlık, iç mimarisi midek/ MİNGÜ ortaklığında projelendirilen "Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü", Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) düzenlenecek bir konferans ve sergiyle tanıtılacak.
     Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, projenin tanıtımı için düzenlenen "Bir Tasarım Sürecinin İzleri: Garanti Teknoloji Kampüsü" sergisi, 20 Haziran Çarşamba günü saat 19.00'da YEM'de açılacak. Sergi, 30 Haziran Cumartesi gününe kadar ücretsiz gezilebilecek.
     Konsept tasarım mimarisi ERA Mimarlık, iç mimarisi midek/MİNGÜ ortaklığındaki projenin tanıtımı için sergi açılışının yanı sıra mimari grup ve danışmanların katılacağı bir de konferans düzenlenecek. Konferansta projenin bağlamında kullanıcı odaklı tasarım kriterlerine, sürdürülebilir tasarım çözümlerinden uygulanmasına kadar tasarımın sürecine dair birçok kesite yer verilecek.
     Pendik'te 51 bin metrekare büyüklüğünde bir alan üzerine kurulacak "Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü", 142 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip bulunuyor. Yapı, 53 bin 500 metrekare açık ofis alanı, 16 bin metrekare oditoryum, kafeterya gibi işlevlerle 72 bin 500 metrekare arşiv ve servis alanları olarak üç ana bölümden oluşuyor. 4 bin çalışana ev sahipliği yapacak kampüs, yüksek teknolojik donanımının yanı sıra yeşil bina olmasıyla da dikkati çekiyor. Mimari tasarımına 2010 yılında, inşaatına ise birkaç ay önce başlanan projenin temelini, sosyal rekreatif alanlara geniş yer ayırma fikri oluşturuyor.
    
    
    

Bu haberi 212 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir