Garanti Bankası "Takas Kartı" çiftçilerin hizmetine sundu -Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı…

  • Yazı boyutu
Garanti Bankası "Takas Kartı" çiftçilerin hizmetine sundu 
  -Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı…

Garanti Bankası "Takas Kartı" çiftçilerin hizmetine sundu -Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Karadere: "Tire Süt Kooperatifi- ile birlikte tasarladığımız Garanti Takas Kart, süt üretimiyle ilgili nakit akışının otomasyonunu sağlayan bir ödeme sistem"

Garanti Bankası'nın Tire Süt Kooperatifi işbirliği ile çiftçilere yönelik yeni oluşturduğu nakit otomasyonu sistemini, imzalanan protokolle hizmete sundu.
     Garanti Bankası'nın, çiftçilere yönelik yeni bir nakit otomasyon sistemi olarak hizmete sunduğu "Garanti Takas Kart", Tire Süt Kooperatifi ile imzalanan protokolle hayata geçti.
     Tire Süt Kooperatifi'nde düzenlenen protokol imza törenine Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere ve Kooperatif Başkanı Mahmut Eskiyörük ile yöre çiftçileri katıldı.
     Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Karadere, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, banka olarak, çiftçi ve üreticiler için sadece kredi desteği veren bir kurum olmayı değil, sektördeki değişen ihtiyaçları karşılayan, öneriler getiren, danışmanlık hizmeti veren bir çözüm ortağı olmayı hedeflediklerini ifade etti.
     Bu anlayış doğrultusunda ortaya çıkan "Garanti Takas Kart"ı güzel bir örnek olarak sunmaktan heyecan duyduklarını ifade eden Karadere, şunları kaydetti:
     "Tire Süt Kooperatifi ile birlikte tasarladığımız Garanti Takas Kart, süt üretimiyle ilgili nakit akışının otomasyonunu sağlayan bir ödeme sistemi. Bu sistemle bin 100'ü aşkın süt üreticisi, 65 noktadaki toplama tesislerine getirdiği sütü, mobil POS cihazı aracılığıyla anında kayda geçiriyor. Üreticiler, hangi gün, hangi saatte, kooperatife kaç litre süt verdiğini kolaylıkla ve düzenli takip edebiliyor. Aynı zamanda yine Garanti Takas Kart aracılığıyla, kooperatifin ortaklarına sunduğu yem, ilaç, aşı, akaryakıt, veteriner gibi hizmetleri, nakit sıkıntısı yaşamadan satın alabiliyor. Bu sayede, küçük üreticilerden sütün toplanması, kayıt altına alınması, sanayiye satılması, elde edilen gelirin tekrar üreticiye aktarılmasına yönelik işleyişin hızlı, doğru ve güvenilir bir şekilde uygulanması güvence altına alınıyor."
     Karadere, Tire Süt Kooperatifi ile başlattıkları Garanti Takas Kart'ın kullanım alanlarını genişletmeyi hedeflediklerini söyledi.
     Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük de Garanti Bankası ile birlikte hayata geçirdikleri "takas kart" projesinin süt toplama konusunda devrim niteliği taşıdığını ifade ederek, "Sistem, dışarıdan müdahale olmadan sıfır hatayla çalışacak, böylece üreticinin sütünün her damlası kendi hanesine anında işlenecek" dedi.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir